Turnieje kobiece 2018

  1. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet
  2. Dr Irena Eris Ladies Golf Tour 2018
  3. Ladies Golf Cup
  4. Turniej integracyjny, debata i Plebiscyt na najaktywniejszą kobietę w polskim golfie 
  5. Warsaw Open Ladies Golf Cup
  6. Brunetki, Blondynki…, czyli Metamorfozy
  7. Ladies’ Monday Golf Cup
  8. Gradi Klubowy Puchar Kobiet
  9. I Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet

W skład turniejów kobiecych sezonu 2018 wejdą:

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet 2018

Turniej odbędzie się na polu Kalinowe Pola w dniach 20-22.07.2018 r.
To najważniejszy turniej kobiecy w kraju, o kategorii SUPER w Rankingu PZG, wpisany do kalendarza zawodów Europejskiej Federacji Golfa. W sezonie 2017 nową mistrzynią Polski została Maria Żrodowska (Tokary GC). Na drugim miejscu uplasowała się Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC), a ostatnie miejsce na podium zajęła Zofia Wójcik (KG Lisia Polana).

Więcej informacji na stronie www.polishchampionships.pl.

_DSC6516

Ladies Golf Tour 2018

Po raz dziesiąty, specjalnie dla pań, Komisja Golfa Kobiecego PZG organizuje Ladies Golf Tour 2018. Seria LGT organizowana jest przez komisję wraz z poszczególnymi klubami golfowymi. Zawody mają kategorię III w rankingu PZG, a turniej masters kategorię II. Adresowane są do wszystkich kobiet bez względu na wiek i prezentowane umiejętności golfowe. Ich celem jest bowiem, poza sportową rywalizacją, integracja dobrych i słabszych zawodniczek.

Terminy są w trakcie ustalania. Pełna lista turniejów LGT 2018 wkrótce.

Regulamin LGT 2018 - wkrótce

_DSC5968
[table id=24 /

Dr Irena Eris Ladies Golf Cup

Data dwunastego międzynarodowego turnieju golfowego Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup zostanie podana wkrótce. To turniej I kategorii rankingowej. Udział w turnieju, firmowanym przez doskonale znaną wszystkim Polkom markę kosmetyczną to nie tylko rywalizacja sportowa, lecz także okazja do zadbania o siebie w pełnym tego słowa znaczeniu. Na wszystkie miłośniczki golfa czekał Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie oraz Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris.

Więcej informacji na stronie turnieju: www.drirenaerisgolf.com.

slider1

Turniej integracyjny, debata i Plebiscyt na najaktywniejszą kobietę w polskim golfie 

W 2018 r. Komisja Golfa Kobiecego PZG zaprasza już po raz trzeci na debatę na temat kierunków rozwoju golfa kobiecego w Polsce i turniej integracyjny. Podczas debaty zostanie ogłoszona zwyciężczyni Plebiscytu na najaktywniejszą kobietę w polskim golfie w 2017 roku. Miejscem spotkania golfistek oraz turnieju będzie klub i pole golfowe Sobienie Królewskie G&CC. Zgłoszenia kandydatek można nadsyłać do 15 stycznia 2018 r. Więcej informacji wkrótce.

Regulamin_i formularz Plebiscytu_na_najaktywniejsza_kobietę_w polskim golfie 2017

Warsaw Open Ladies Golf Cup 

W 2018 roku odbędzie się ósma edycja turnieju. Równolegle z turniejem, któremu nadana została II kategoria rankingowa, zostanie zorganizowana akademia golfa dla nowicjuszek. Zawody są kontynuacją turnieju dla kobiet, który odbywał się w latach 1995-1998 i nosił nazwę „Mistrzostwa Warszawy Kobiet”.

2016.05.19 Od soboty Warsaw Open Ladies Golf Cup w Sobieniach Królewskich

Brunetki, Blondynki…, czyli Metamorfozy

Piąta edycja turnieju odbędzie się tradycyjnie na polu Gradi Golf położonym przy Pałacu Brzeźno w dniach 18-19 sierpnia 2018 r.. Podstawową ideą jest promocja golfa wśród kobiet zarówno poprzez sportową rywalizację, ale także i zabawę. Założeniem turnieju jest, aby uczestniczki były podzielone na dwie drużyny: brunetki i blondynki. Przynależność do każdego zespołu golfistki deklarują według własnego uznania. Wygra drużyna, której  suma 6 wyników stableford netto będzie wyższa. Będzie również klasyfikacja indywidualna –  stableford netto w kilku grupach hcp i brutto z dwóch dni dla golfistek, które zechcą rywalizować i wygrywać. Tematem przewodnim w tym roku będą Karaiby.

Fot. top67.pl/ Pałac Brzeźno

blondynki_brunetki.

Ladies’ Monday Golf Cup

W tym roku odbędzie się VI edycja kobiecej Ligii na polu golfowym w Tokary Golf Club. Ladies’ Monday Golf Cup to turnieje rozgrywane w poniedziałkowe popołudnia na 9 dołkach w kategorii Strokeplay Brutto, Stableford Netto oraz Stableford Netto wśród Juniorek. Finał cyklu odbędzie się 28 sierpnia 2017. Poniedziałkowe spotkania dedykowane są wszystkim Paniom grającym w golfa, jak i tym, które o tej pięknej dyscyplinie sportu wiedzą jeszcze niewiele. Celem jest poszerzenie oraz integracja środowiska golfowego kobiet, a także przedstawienie golfa, jako świetnej rozrywki i wspaniałej formy relaksu.

Więcej informacji na stronie www.tokarygolf.pl.

Gradi Klubowy Puchar Kobiet

W dniach 29 czerwca – 1 lipca 2018 r. na polu Gradi GC odbędzie się II Klubowy Puchar Kobiet by Triumph. Trzydniowa rywalizacja składać się będzie z jednego dnia w formacie stroke play, a następnie dwóch rund match play. Kluby będą mogły być reprezentowane przez więcej niż jedną drużynę. Swój udział zapowiedziały już czołowe polskie kluby. Klubowy Puchar Kobiet odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Golfa oraz Komisji Golfa Kobiecego PZG.

Więcej informacji wkrótce.

 

Brunetki Blondynki 2017 grupowe

 

Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet

 

Pierwsze otwarte „Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet” odbędą się na polu Sobienie Królewskie Golf & Country Club w dniu 18 sierpnia 2018. Turniejowi będzie towarzyszyć premiera okazjonalnej kartki pocztowej z grafiką golfową, która jest realizowana w związku z 25-leciem Polskiego Związku Golfa.  Projekt ten jest wynikiem współpracy PSGK z Pocztą Polską.