Mistrzostwa Regionów

Dziewiąta edycja Mistrzostw Regionów zadebiutuje (6-8 maja 2016 r.) na czterech polach golfowych w kraju na początku maja w zupełnie nowej odsłonie. Zmiany obejmą nie tylko przeniesienie terminu na wiosenny, ale także czas trwania, podział geograficzny, kategorię rankingową oraz kategorię nagród.
pzg_mapa

Pierwszą znaczącą modyfikacją jest podział Polski na cztery regiony, w których odbędą się mistrzostwa. Mistrzostwa Północy obejmować będą woj. pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz kujawsko-pomorskie, a turniej zorganizowany zostanie przez Postołowo GC. Golfiści z woj. zachodnio-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego walczyć będą o tytuł mistrza i mistrzyni Regionu Zachodniego w Binowo Park GC. Natomiast na polu Rosa Private GC rozegrany zostanie turniej dla zawodników z południowych województw: opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Mistrzostwa Regionu Wschodniego dla województw lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego odbędą się na podwarszawskim polu Sobienie Królewskie G&CC.

Zmianie ulegnie również czas trwania zawodów, który zostanie przedłużony do 3 dni. Po drugiej rundzie odbędzie się CUT i do rundy finałowej zakwalifikowane zostaną 72 najlepsze wyniki i remisy.

Ponadto turniejom nadano kategorię SUPER*. Będzie to kolejna okazja na zdobycie punktów do Rankingu PZG w nadchodzącym sezonie. Nagrody będą przyznawane dla kobiet i mężczyzn w kategorii stroke play brutto, a jeśli organizator zdecyduje – również stroke play netto.

Do pobrania:
Regulamin Mistrzostw Regionu Północnego
Regulamin Mistrzostw Regionu Południowego
Regulamin Mistrzostw Regionu Wschodniego
Regulamin Mistrzostw Regionu Zachodniego

RegionPoleData
PółnocPostołowo GC6-8.05.2016
PołudnieRosa Private GC6-8.05.2016
WschódSobienie Królewskie G&CC6-8.05.2016
ZachódBinowo Park GC6-8.05.2016

slider