Drivery Polskiego Golfa

Drivery Polskiego Golfa to najwyższe odznaczenie przyznawane przez Polski Związek Golfa, będące nagrodą za wkład w popularyzacje i promocję golfa w Polsce. Pierwszy raz wręczono je w 2008 roku. Reaktywacja nagrody nastąpiła w 2011 roku.

Jak informuje Marek Michałowski, prezes PZG, „driver to najbardziej charakterystyczny, ale też najtrudniejszy w użyciu kij, służący do oddawania najdłuższych uderzeń. Mam nadzieję, że statuetki w jego formie staną się symbolem czasami trudnej pracy na rzecz naszego sportu, ale równocześnie pracy przynoszącej długotrwałe efekty”.

Nagrody wręczane są w trakcie gali kończącej dany sezon, będącej uroczystym zakończeniem cyklu turniejów mistrzowskich. Podczas wydarzenia wręczone są Drivery Polskiego Golfa oraz statuetki dla najlepszych zawodników i zawodniczek oraz klubów w poszczególnych kategoriach rankingowych.

Wyjątkowo w 2013 r. zamiast Driverów Polskiego Golfa na uroczystej gali rozdane zostały Nagrody 20-lecia PZG.

Listy wyróżnionych:

Lista uhonorowanych podczas Gali 25-lecia PZG 2018

Lista uhonorowanych Nagrodami 20-lecia PZG 2013

Lista uhonorowanych Driverami Polskiego Golfa 2012

Lista uhonorowanych Drivery Polskiego Golfa 2011

Lista uhonorowanych Driverami Polskiego Golfa 2008

Zapraszamy także do przeczytania relacji z Gali Golfa 2011, relacji z Gali Golfa 2012, relacji z Gali Polskiego Golfa 2013 oraz z Gali 25-lecia PZG 2018.