Pole Golfowe Modry Las

logo_modry las

Modry Las jest 18-dołkowym (par 72) polem golfowym, które równa się z najlepszymi tego typu obiektami na świecie. Długość mistrzowskiego pola wynosi 6661 metrów (7400 yardów). Pole golfowe rozciąga się na obszarze 130 ha i łączy w sobie to, co najlepsze: delikatnie opadające wzgórze porośnięte modrymi brzozowo-sosnowymi lasami, okalającymi prześliczne – zasilane wodą z pobliskiego źródła – czyste jezioro. Pole leży 75 km na południowy wschód od Szczecina, niedaleko Choszczna.

- Modry Las został zaprojektowany przez światowej sławy golfistę, Gary’ego Playera i zaliczany jest do jednych z najpiękniejszych w Europie pól golfowych.

- Modry Las Golf Club został oficjalnie otwarty 4 lipca 2009 r. przez Gary Playera i ówczesnego Wiceministra Sportu i Turystki Adama Giersza.

- Pole golfowe Modry Las jest pierwszym z etapów realizacji planowanego kompleksu Modry Las Golf Resort, który będzie obejmował także 150 rezydencji willowych.

- Modry Las został wybrany w 2009 r. i w 2011 r. jednym ze 100-tu najlepszych europejskich pól golfowych przez brytyjski magazyn Golf Word.

- Modry Las został zakwalifikowany przez amerykański magazyn Golf Inc, do wąskiej grupy finalistow 6-ciu najlepszych pól golfowych z całego świata (Development of the Year), otwartych w latach 2009-2010.

- W innym sondażu, tym razem wśród użytkowników popularnego portalu Golfmedia.pl, Modry Las – zdobywając ponad połowę oddanych głosów – został wybrany Najbardziej Lubianym Polem Golfowym w Polsce w 2010 roku.

- W ankiecie zorganizowanej przez wiodącą polską golfową stronę internetową Polishgolf.pl, dołek nr 15 – par 3 (tzw. Gary Player Signature) na polu Modry Las został uznany za najbardziej widowiskowy dołek na polskich polach golfowych

- Modry Las zdobył także drugie miejsca w trzech innych kategoriach tej ankiety, na: Najlepsze Pole Golfowe, Najbardziej Wymagające Pole Golfowe i Najlepiej Utrzymane Pole Golfowe.

Informacje:

Dane kontaktowe:Raduń, 73-200 Choszczno
Tel.+48 667 710 410
Strona internetowa:modrylas.pl
E-mail:golf@modrylas.pl
Formuła: 18-dołkowe pole, 9-dołkowe pole, driving range, pitching green, putting green, chipping green, wypożyczalnia sprzętu golfowego, proshop, domki szwedzkie i pokoje gościnne

Kalibracja:

HCP-gry: zobacz

Mapa:

Galeria: