Korzyści z posiadania karty HCP

Wiele osób po zdaniu egzaminu na Zieloną Kartę zastanawia się, czy warto wyrabiać kartę handicapową. Jeżeli przygoda z golfem staje się pasją na pewno warto rozważyć taki krok, bowiem z posiadaniem takiej karty wiąże się kilka korzyści.

Ogólnoświatowa licencja zawodnika
Za zawodnika-amatora uważa się w golfie osobę, która posiada kartę handicapową. W Polsce taka karta (Karta HCP PZG) wydawana jest przez Polski Związek Golfa za pośrednictwem klubów golfowych należących do związku. Karta, która jest odpowiednikiem licencji zawodniczej w innych dyscyplinach wydawana jest na rok.

Karta HCP jest honorowanym na całym świecie świadectwem aktualnych umiejętności golfowych i zarazem dowodem osiągnięcia przez golfistę zaawansowanego poziomu. Posiadanie Karty HCP upoważnia do udziału w turniejach dla zaawansowanych organizowanych na całym świecie.

Karta HCP PZG jest przeznaczona dla osób posiadających handicap 54 lub niższy. Uprawnia do udziału w turniejach golfowych, w których wymagane jest posiadanie oficjalnego handicapu, w tym w Turniejach Mistrzowskich PZG oraz umożliwia grę na polach golfowych za granicą. Ważność karty HCP PZG upływa 31 marca kolejnego roku kalendarzowego. Posiadacz karty HCP jest członkiem PZG w danym sezonie golfowym.

Konto golfisty

To funkcjonalność, dostępna po zalogowaniu się (przez login wygenerowany przez System PZG Eagle) w serwisie PZG. Każdy z golfistów-użytkowników Eagla otrzymuje dostęp do różnych boksów. W indywidualnym koncie zawodnik może zobaczyć m.in. listę turniejów, do których się zapisał, podstawowe statystyki, wynik ostatnich pięciu rund, trzy najlepsze wyniki w tym sezonie oraz swój najlepszy dotychczasowy wynik.