Narodowe Centrum Szkolenia PZG

Narodowe Centrum Szkolenia PZG (NCS PZG), położone na polu Sobienie Królewskie G&CC, zostało otwarte pod koniec 2014 r. i uznawane jest za jedno z najnowocześniejszych tego typu rozwiązań treningowych w tej części Europy. Od inauguracji działalności stało się siedzibą sztabu szkoleniowego PZG, miejscem organizacji zgrupowań i konsultacji objętych centralnym programem szkolenia kadry dofinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

  1. Wyposażenie Studia
  2. Konsultacje dla kadry narodowej, juniorów PZG i sekcji juniorskich
  3. Kontakt i rezerwacje terminów
  4. Dojazd

Do dyspozycji zawodników są następujące trenażery i urządzenia treningowe:

  • System V1 do video analizy swingu,
  • Flightscope X2, który umożliwia m.in. radarową analizę lotu piłki,
  • aparat K-Vest 6D, pokazujący łańcuchy kinematyczne badanego i analizujący jego ruch ciała wraz z ćwiczeniami biofeedback,
  • SAM Putt Lab  do analizy puttowania,
  • oraz SAM Balance Lab, czyli urządzenie pokazujące rozłożenie środka ciężkości i nacisku podczas całego ruchu.

Oprócz wymienionych specjalistycznych systemów kontroli i analizy w Studio znajdują się m.in. profesjonalne maty i siatki oraz wiele innych urządzeń treningowych pozwalających na przeprowadzenie efektywnych treningów golfowych.

Możliwa jest także ocena ukierunkowanej sprawności fizycznej zawodników (TPI) oraz przeprowadzenie ćwiczeń poprawiających deficyty fizyczne przy wykorzystaniu urządzeń fitness dostępnych w centrum.

Bezpłatne konsultacje w Studio NCS PZG dla juniorów PZG i kadry narodowej

Rolą Studia jest przede wszystkim zaspokojenie rosnących potrzeb związanych z prowadzeniem treningu zimą, co w naszych warunkach klimatycznych jest niezwykle istotne. Kadrowicze i juniorzy mogą umawiać się na indywidualne oraz grupowe konsultacje szkoleniowe, a także treningi i testy Narodowego Programu Rozwoju Juniorów, które odbywają się z trenerem kadry narodowej Mike’iem O’Brienem.

Studio jest także dostępne dla trenerów sekcji juniorskich, partnerów Narodowego Programu Rozwoju Juniorów, którzy chcieliby potrenować ze swoimi zawodnikami lub przeanalizować ich postępy samodzielnie lub z trenerem kadry.

Zachęcamy do korzystania i trenowania.

Kontakt i rezerwacje terminów:
Mike O’Brien
+48 602 504 139
mobgolf@gmail.com

Dojazd GPS
Sobienie Królewskie G&CC
Sobienie Szlacheckie 6, 08-443 Sobienie Jeziory
N=51˚56’21,4”=51,939270˚
E=21˚19’15,8”=21,321047˚

IMG_4239