Meronk wysoko przed finałem AVIV Dubai Championship!

13 listopada 2021

Po trzech dniach AVIV Dubai Championship Adrian Meronk plasuje się na dzielonym dziesiątym miejscu. Przed nim ostatnia runda, a przed polskimi kibicami wielkie emocje! Zapraszamy do kibicowania i śledzenia transmisji w Golf Channel Polska! Relacja na żywo już od godziny 9.00.

Taki awans w turniejowej tabeli to wynik świetnej sobotniej rundy w wykonaniu Meronka – jedyne 63 uderzenia, a na karcie siedem birdie i pokazowy eagle na osiemnastym dołku. 

Choć wydawało się, że samodzielnym liderem rywalizacji w Dubaju będzie Joachim B. Hansen, to na ostatnim dołku trzeciej rundy do Duńczyka dołączył Włoch Francesco Laporta. Obaj mają na koncie -19. Zaledwie jedno uderzenie straty notuje ubiegłoroczny zwycięzca Francuz Antoine Rozner.

Początek gry w Dubaju nie był dla Polaka tak udany. W czwartek pole Fire w słynnym Jumeirah Golf Estates najlepszy polski gracz przeszedł w 72 uderzeniach, notując dwa birdie, ale i dwa bogeye. Dawało to odległe 86 miejsce. W piątek 67 strzałów (9 birdie i cztery bogeye), a suma -5 na koncie przesunęła go w tabeli. Do weekendowych rund awansował z T57, które było… ostatnim miejscem, pozwalającym na przejście cuta. Warto wspomnieć, że cut na poziomie -5 był najniższym w dobiegającym końca sezonie European Tour.

W niedzielę przed reprezentantem kraju walka o czołowe miejsca, a dalej… jeszcze większe emocje. Już w czwartek, również w Jumeirah Golf Estates, ale na polu Earth, rozpocznie się bowiem wieńczący sezon DP World Tour Championship. Prawo startu w wielkim finale otrzyma 50 najlepszych graczy klasyfikacji Race to Dubai.

Livescoring TUTAJ

fot. materiały reklamowe A.Meronka