Bogusz najlepszy w PZG Masters

Marcin Bogusz zwyciężył w PZG Masters, a wśród kobiet triumfowała Matylda Kuna. Trzydniowy turniej rozegrany na Lisiej Polanie w bardzo przyjemnej, jesiennej aurze zakończył sezon turniejów mistrzowskich 2021.

Marcin Bogusz (First Warsaw Golf & Country Club) w kolejnych rundach odnotował 75, 72 i 77, a suma +8 dała mu pewne zwycięstwo. Drugi w kategorii open był Anthony Kerr (Toya Golf & Country Club Wrocław) z +16 na finiszu, a trzeci Bogdan Bigus (Business Golf Club) z +20 na koncie.

W gronie kobiet pozycji liderki nie oddała reprezentująca gospodarzy Matylda Kuna. Zwyciężyła po rundach na 76, 83 i 83 – czyli łącznie na karcie zapisała +26. Drugie miejsca zajęła Dorota Cisielska (First Warsaw Golf & Country Club) z +47, a na trzecim uplasowała się Anna Wiercińska-Zabłocka (KG Lisia Polana) z uderzeniem więcej.

Marcin Bogusz zwyciężył również w kat. wiekowej 19-25, mocno wyprzedzając konkurentów. Drugim zawodnikiem tej grupy okazał się Jakub Paczkowski (Olympic Golf Club), a po brąz sięgnął Krzysztof Pac (GP Józefów). U golfistek 19-25 za Matyldą Kuną uplasowała się jej klubowa koleżanka Kornelia Iwona Jasiuk.

Najlepszą mid-amatorką została Dorota Cisielska, przed Anną Wiercińską-Zabłocką, a trzecia w tym gronie była Agnieszka Jakubowska (SPACE Golf & Friends Club). U mid-amatorów triumfował Tomasz Kordek (Accelerating Poland), a za nim po medale sięgnęli: Sebastian Łyczba (Lisia) i Mariusz Konieczny (Amber Baltic Golf Club).

Wsród seniorów najwyższe miejsce zajął Kerr przed Bigusem, a brąz wywalczył Janusz Stokłosa (Business Golf Club). U seniorek potrzebna była dogrywka między Rheą Wiatr (SPACE Golf & Friends Club) a Ewą Geritz (Sobienie Królewskie Golf & Country Club), która zdecydowała ostatecznie o tym, że złoto zawisło na szyi Geritz, czyli aktualnej mistrzyni Polski seniorek. Brązowy krążek zdobyła Elżbieta Panas (KG First Warsaw Golf & Country Club).

Najlepszym master seniorem został Antoni Wierciński (Lisia), wicemistrzem tej kategorii Errol Mills (Armada), a trzecie miejsce wywalczył Jan Musiolik (First Warsaw Golf & Country Club). Master seniorka Brygida Morańska (Śląski Klub Golfowy) nie miała w tej kat. wiekowej konkurentek.

Wyniki klasyfikacji poszczególnych grup HCP dostępne są tutaj.

XVII PZG Masters zakończył serię turniejów mistrzowskich, na którą złożyło się w tym roku 16 turniejów, rozgrywanych od maja.