Bogusz i Kuna liderami PZG Masters

2 października 2021

Po dwóch rundach wieńczącego sezon turnieju PZG Masters, który odbywa się na polu KG Lisia Polana, na prowadzenie wśród mężczyzn wysunął się Marcin Bogusz (First Warsaw Golf & Country Club), a w gronie kobiet liderką pozostaje reprezentująca gospodarzy Matylda Kuna.

Sobotni poranek był bardzo zimny, ale z każdą kolejną godziną pogoda coraz bardziej sprzyjała golfistom. W tej jesienniej aurze najlepiej zagrał Bogusz – jako jedyny z uczestników turnieju przeszedł podwarszawskie pole w normie uderzeń. Rundy na 75 i 72 (+3) daję mu prowadzenie.

Za nim, ze stratą sześciu strzałów, plasuje się Anthony Kerr (Toya Golf & Country Club Wrocław), a trzecie miejsce zajmuje wczorajszy lider Tomasz Szoplik (Olympic Golf Club) z +10 na koncie.

W stawce rywalizujących kobiet Matylda Kuna powiększyła swoją przewagę. Po rundach na 76 i 83 prowadzi sumą +15. Druga jest Dorota Cisielska (First Warsaw Golf & Country Club) z +30. Na trzecim miejscu plasuje się obecnie Rhea Wiatr (SPACE Golf & Friends Club).

W niedzielę finałowa runda XVII PZG Masters. Zakończy ona sezon turniejów mistrzowskich 20201 Poza nagrodami w open, uhonorowani zostaną najlepsi gracze w kategoriach wiekowych z podziałem na płeć (stroke play brutto) oraz najlepsi w poszczególnych grupach handicapowych.

Livescoring TUTAJ

Tee times TUTAJ

 

 

 

 

 

 

fot. arch. Strzały na fairwayu