Świetny występ Polek w mistrzostwach Włoch do lat 18

Maja Ambroziak uplasowała się na dzielonym siódmym miejscu międzynarodowych mistrzostw Włoch dziewcząt do lat 18, które odbyły się w w położonym koło Wenecji polu Golf Club Villa Condulmer. (par 71). Drużynowo, wraz z Matyldą Krawczyńską oraz Kleopatrą Kozakiewicz, Polki zajęły czwarte miejsce, choć o miejscu poza podium zdecydował countback.

Klasyfikacja drużynowa zakończyła się po dwóch rundach turnieju – wynikiem 277 uderzeń wygrały Holenderki, sumą 280 drugie miejsce zajęły Francuzki, a na trzeciej pozycji uplasowały się Włoszki, z 282 „strzałami” na wspólnym koncie. Taki sam rezultat miały reprezentantki Polski, jednak zasada countback zdecydowała o tym, że biało-czerwone ostatecznie zajęły miejsce czwarte.

W najważniejszej, czyli indywidualnej klasyfikacji triumfowała Anne-Sterre den Dunnen. Holenderka zakończyła cztery rundy 13 uderzeniami poniżej par. Druga była Włoszka Paris Appendino z -12, a trzecia Francuzka Maylis Lamoure z -10.

Maja Ambroziak turniej rozpoczęła od rundy na 68 uderzeń (w tym 5 birdie!), dalej odnotowała 72, 73 i 71 „strzałów”. Gra na par dała jej siódmą pozycję, dzieloną z dwiema Włoszkami.

Już na rundzie treningowej pole mi podpasowało, bo wymaga prostej gry, co pasuje do mojego stylu. Greeny były w super stanie, więc łatwo było trafiać birdie. Pierwszego dnia łatwo poszło – byłam zadowolona z pięciu birdie i jednego doubla, szczególnie że uzyskanych z żółtych tee” -powiedziała reprezentantka Mazury G&CC.

Pogoda dopisała, a największym wyzwaniem był wtorek, czyli trzeci dzień, w którym przyszło nam zagrać 36 dołków. Ale mimo zmęczenia było fajnie, mocno międzynarodowe grono, całe teamy z wielu krajów. Dobrze zagrałyśmy, teraz… czas na chwilę odpoczynku i Audi Junior Tour Masters” – relacjonowała dalej mistrzyni Polski juniorek.

Matylda Krawczyńska (Rosa Private GC) zakończyła występ na miejscu T28, po rundach na 77, 72, 75, 72 – łączny wynik 12 powyżej par.

Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola) była na T38, zapisując na karcie 70, 80, 77, 73 (+16).