Cebula i Chamera juniorskimi mistrzami Śląska

Julia Cebula (Armada GC) i Szymon Chamera (GP Mikołów) zostali mistrzami Śląska juniorów. Trzydniowy turniej, rozegrany w dniach 13-15 września pod patronatem PZG, przeprowadzony został na trzech śląskich polach golfowych.

Zmagania 23 młodych golfistów i golfistek rozpoczęły w Golf Park Mikołów, gospodarzem drugiej rundy był Śląski Klub Golfowy, a finałowej Armada Golf Club.

Mistrzem Śląska juniorów został Szymon Chamera – zawodnik z Mikołowa w kolejnych dniach na karcie zapisał 84, 81 i 82 „strzały”, czyli wygrał wynikiem +31 wobec par. Całe męskie podium należało do ekipy z Mikołowa – dwa uderzenia więcej wykonał Aleksander Pisarek, który wskoczył na drugie miejsce, a trzecie zajął Adam Maciejak z +42 na finiszu. Najlepiej z wąskiego grona dziewcząt zaprezentowała się Julia Cebula, która w kolejnych rundach notowała 89, 79 i 74 uderzenia (+26). Wicemistrzynią została Hanna Derej (Tyski KG).

Jak tłumaczył menedżer Armada GC Jakub Gustaw, ze względu na napięty grafik turniejowy PZG, a także polach śląskich gospodarzy turnieju, termin zmagań nie był dla wszystkich łaskawy (turniej rozgrywano w tygodniu, co kolidowało już z obowiązkami szkolnymi młodzieży) tym samym frekwencja nie była wysoka, ale w przyszłym roku mistrzostwa odbędą się z pewnością w trakcie szkolnej wakacyjnej przerwy.

Poza sportową rywalizacją juniorów, tym turniejem chcemy też pokazać, że pola na Śląsku potrafią ze sobą rozmawiać, współpracować i wspólnie opracować ciekawą formułę zmagań. Dziękuje serdecznie za mocne zaangażowanie przyjaciołom z Śląskiego KG i Golf Park Mikołów – za współorganizację i gościnę. Wszystkich golfistów zapraszamy do zapisów na I Otwarte Mistrzostwa Śląska, również na naszych trzech śląskich obiektach w dniach 8-10 października” – powiedział Jakub Gustaw.

Mistrzostwa Śląska juniorów zakończyły maraton turniejów organizowanych w Armada GC dla młodych graczy. Wcześniej- na początku września Armada była organizatorem mistrzostw regionu śląskiego, czyli terenów leżących zarówno w granicach Polski jak i Czech. Turniej Silesia Junior Open (Międzynarodowe Mistrzostwa Regionu Śląskiego Juniorów), z kat. rankingową Czeskiej Federacji Golfa oraz Polskiego Związku Golfa, odbył się na dwóch polach: 4 września w Armadzie, a 5 września w Lipiny Golf Resort. Pierwszy raz startowało więcej Czechów niż Polaków, ale to biało-czerwoni okazali się górą. W kategorii głównie zwyciężyła Kinga Kuśmierska (zagrała na par), druga była Nina Pitsch (+4), a trzeci Czech Mikulas Vojtesek.

Przed damską reprezentacją Armady ważny występ – 30 września rozpoczną start w European Ladies’ Club Trophy, który odbędzie się we francuskim Golf de Fontainebleau. Prawa reprezentowania Polski to efekt zwycięstwa Anny Grzywocz, Kingi Kuśmierska i Niny Pitsch w II Klubowych Mistrzostwach Polski Kobiet. Do Francji dziewczyny pojadą w tym samym składzie.