Tokio – Schauffele liderem przed finałem, solidna gra Meronka

31 lipca 2021

Amerykanin Xander Schauffele pozostaje na prowadzeniu przed finałową rundą olimpijskiego turnieju golfa. Trzeciego dnia gry na Kasumigaseki GC nie powiększył jednak przewagi – Japończyka Hideki Matsuyamę dzieli zaledwie uderzenie od czołowego gracza. Adrian Meronk podskoczył o kilka oczek, plasuje się obecnie na 46. miejscu, dzielonym z dwójką innych zawodowców.

Dziś grał znacznie lepiej, bardziej się rozluźnił i grał swobodniej. To był naprawdę dzień solidnej gry, ale wciąż niełatwy, bowiem jest bardzo wilgotno i gorąco, a musieliśmy wstać o 3:50 nad ranem, żeby wyjechać z wioski i przyjechać na pole” – opowiadał trener Matthew Tipper.

Najlepszy gracz historii polskiego golfa startował o świcie, gdyż był jednym z kilkunastu zawodników, którzy musieli dokończyć drugą rundę, przerwaną wczoraj przez organizatorów ze względu na zagrożenie wyładowaniami atmosferycznymi. Po premierowym dniu na 72 uderzenia, ostatecznie na karcie z drugiego dnia zapisał ich 71. W sobotniej trzeciej rundzie, gdy we flighcie towarzyszył mu Udayan S Mane z Indii i Hiszpan Jorge Campillo, uzyskał 69 „strzałów”. Na koncie notuje zatem sumę 212, czyli -1 wobec par.

27-letni Schauffele, obecny nr 5 światowego rankingu, wykonał 68 uderzeń, a wcześniejsze rundy na 68 i 63 „strzały” oznaczają sumę 14 uderzeń poniżej par. Na drugim miejscu, -13 na koncie, plasuje się lokalna gwiazda tegoroczny zwycięzca The Masters Japończyk Hideki Matsuyama. Na trzecią pozycję, z -12, spadł Meksykanin Carlos Ortiz, a awansował w to miejsce Brytyjczyk Paul Casey.

W niedzielę finał. Meronk na tee startowe wejdzie o godz. 8.14 lokalnego czasu wraz z Garrickiem Higo z RPA i Japończykiem Rikuyą Hoshino.

Liderzy wystartują na końcu – planowany tee time to godz. 11.09 dla Schauffele, Matsuyamy i Caseya.

Livescoring TUTAJ

Photo by Stan Badz i Ben Jared/PGA TOUR/IGF

fot. poniżej M.Tipper