Audi Junior & Kids Tour – wysoki poziom w Binowie i Kalinowych

29 lipca 2021

We wtorek i środę Binowo Park GC było gospodarzem kolejnego turnieju tegorocznej serii Audi Junior Tour.  Na starcie zaciętej, prawdziwie sportowej rywalizacji stanęło blisko 70 młodych graczy z całej Polski. Kilka dni wcześniej, w Kalinowych Polach odbył się za to Audi Kids Tour – relacja poniżej.

W klasyfikacji głównej w Binowie triumfował reprezentant gospodarzy Tristan Kolański, finiszując z rewelacyjnym wynikiem -5 po dwóch rundach. Pierwszego dnia, gdy panowały wysokie temperatury, a graczy zmoczył lekki dziesięciominutowy „shower”, Tristan zanotował 74 uderzenia. Drugiego jeszcze „zwiększył moce”, przechodząc podszczecińskie pole jedynie w 65 uderzeniach, co jest jego nowym rekordem życiowym.

Drugie miejsce zajął Mateusz Zygadło (Toya G&CC), po rundach na 74 i 72 uderzenia. Trzecią pozycję wywalczył Patrik Domenico Fassero Gamba, również z +2 na finiszu, ale w układzie 72 i 74 uderzenia. Taka sama kolejność obowiązywała na podium juniorów.

U juniorek (16-18 lat) triumfowała binowianka Alicja Kulig. Wynik +3 (74, 73) dał jej czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a triumf u juniorek, z wielką przewagą nad konkurentkami. Druga była Zofia Rzeźnik (Black Water Links Golf Club) z +22 na finiszu, a trzecia Kają Leleń z Armady z +27.

U juniorów młodszych wygrał Antoni Hawkins (Rosa Private GC) z +11. Na drugi stopień podium wskoczył Alex Makarewicz (Open GC) z +16, a na trzecie, z dwoma uderzeniami więcej, jego klubowy kolega Leon Krawczyk.

Wśród juniorek młodszych najlepsza okazała się Martyna Muchajer (Gorzowski Klub Golfowy Zawarcie), notująca wspaniałe +6. Na drugiej pozycji uplasowała się Maria Moczarska (Rosa) z +12, a na trzeciej Malwina Cegła (Toya) z +14.

Wciąż jednak słabo obstawiona jest nowa kategoria wiekowa 19-21. Wystartowały dwie golfistki, z czego Anna Grzywocz (Armada GC) wyprzedziła Antoninę Łęcką (Kalinowe Pola). Wsród golfistów tej kategorii wiekowej Hubert Tomczyk był lepszy od Bartłomieja Bagińskiego (obaj z Gorzowskiego KG Zawarcie)

Kolejny Audi Junior Tour odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia w Kraków Valley G&CC.

Wyniki TUTAJ

fot. Piotr Kuśmierek/Binowo Park GC

Audi Kids Tour w Kalinowych Polach
25 lipca młodsi golfiści rywalizowali w Kalinowych Polach. Ponownie w klasyfikacji głównej triumfował Maksym Powszuk (Open GC), po tym jak to 18-dołkowe pole nad jeziorem Niesłysz pokonał w 73 uderzeniach.

Podobnie jak ostatnio w Tokarach, tak i tym razem drugie miejsce wywalczył Antoni Fijałkowski (Tokary GC), który na karcie zanotował +6. Trzeci był Karol Gil (Sobienie Królewskie G&CC) z +12. Taka sama kolejność na podium obowiązywała wśród młodzików.

Wśród młodziczek zwyciężyła Matylda Dziadek (Armada GC) przed Sophie McKelvie (KG Lisia Polana) i Oliwią Stachurską (Gradi GC).

Tradycyjnie swój turniej drużynowy rozegrały najmłodsze dzieci. Wyniki odnotowane indywidualne są dostępne TUTAJ.

Pełne wyniki TUTAJ

Kolejny turniej odbędzie się 10 sierpnia na Lisiej Polanie.