Meronk na starcie Canary Islands Championship

5 maja 2021

Kolejny turniej, kolejne wyzwania, kolejna szansa na podium lub zwycięstwo, ale to samo pole i bardzo podobna lista uczestników. Po zakończonym w niedzielę Tenerife Open, w którym Adrian Meronk zajął dzielone trzecie miejsce, europejski cykl zostaje na Golf Costa Adeje, dając graczom ponowną szansę na naprawdę niskie wyniki.

Premierowa odsłona Canary Islands Championship rozpocznie się w czwartek, a najlepszy polski golfista rywalizację rozpocznie o godz. 9.27 (godz. 10.27 w Polsce) z 10 tee. We flighcie spotka się z siedmiokrotnym zwycięzcą zawodów European Tour Hiszpanem Alvaro Quirosem oraz Finem Sami Valimakim, czyli 22-letnim triumfatorem Oman Open 2020. W piątek ta trójka zacznie z pierwszego tee o godz. 14.17 (godz. 15.17 czasu polskiego).

W turnieju nie zabraknie „południowoafrykańskich dominatorów”: 21-letniego Garricka Higgo, który niedawno triumfował w Gran Canaria Lopesan Open oraz 31-letniego Deana Burmestera, niedzielnego zwycięzcy Tenerife Open, a także mocnej stawki graczy, którzy po poprzednich zawodach na Golf Costa Adeje nabrali smaku na wyśrubowanie niskich wyników.

Pole projektu Jose Gancedo daje takie szanse, a biorąc pod uwagę, że gracze zdążyli się z nim zaznajomić można spodziewać się rund zakończonych szaleńczo niskimi rezultatami. Jak podkreślał w wywiadach na stronie European Tour Fin Kalle Samooja, który podzielił w niedzielę trzecie miejsce z Meronkiem, licząc choćby pięć dołków par 5 to już wiele szans na birdie. Co ciekawe, choć obiekt gościł już European Tour lata temu, jako gospodarz Open de España w 2003 roku, to obecnie pole jest rozgrywane jako par 71, ponieważ ósmy dołek został zmieniony z par 5 na par 4 w turnieju. Jest również o 41 jardów dłuższy (stając się najdłuższym par 4 w historii European Tour). Obecny rekord pola to 61 uderzeń (-10), ustanowione w piątek przez Scotta Jamiesona.

Kibice, poza ciekawą rywalizacją i niskimi wynikami, mogą spodziewać się ponownie kanaryjskich widoków – czarny wulkaniczny piasek znajdujący się w wielu częściach pola, tarasowe fairway’e i wspaniałe widoki na ocean ponownie staną się pięknym tłem sportowych zmagań.

Transmisje w Golf Channel Polska:
czwartek – re-live w godz. 18.00-20.00
piątek – LIVE w godz. 17.00-200
sobota – LIVE w godz. 13.00-17.00
niedziela – LIVE w godz. 13.00-17.00

LIVESCORING TUTAJ

fot. archiwum Strzały na fairway’u