Deszczowa i długa trzecia runda MP Match Play

22 maja 2021

Dorota Zalewska (KG Lisia Polana) oraz Holenderka Nikki Hofstede zmierzą się w niedzielnym finale XV Mistrzostw Polski Match Play, które odbywają się na Mazury Golf & Country Club. 
O medale męskiej rywalizacji powalczą: Maksymilian Biały (Tokary GC), Bartosz Bogusz (First Warsaw G&CC), Jakub Matuszek (Opolski KG) i Holender Mike Korver. W równolegle rozgrywanych II Mistrzostwach Polski Match Play Juniorów i Juniorek batalię o złoto stoczy Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC) z Kingą Kuśmierską (Armada GC), a wśród chłopców Krzysztof Sosnowski (Tokary GC) z Patrikiem Domenico Fassero Gambą (Binowo Park GC).

Trzecia runda była dla uczestników niezwykle wymagająca. Niby rozpoczynała się w słońcu, niby bez wiatru, ale zgodnie z prognozami przebiegała w zimnej aurze, przerywanej tzw. showerami. Zimne wiosenne deszcze nie schłodziły jednak gorącej, sportowej atmosfery, a słońce wynurzyło się zza chmur ponownie około 19.30, umilając ostatnie dołki tym, którzy jeszcze walczyli na polu w Naterkach. Dzień obfitował w wiele ciekawych potyczek, szczególnie że część graczy musiała rozegrać po dwa mecze.

Tak było m.in. u pań, gdzie w porannych bataliach liderująca po rundach stroke play Dorota Zalewska (KG Lisia Polana) pokonała Sławomirę Konieczną (Gorzowski KG Zawarcie) 8:7, a wieczorem Natalię Michaś (Toya G&CC). W walce o brąz Michaś zmierzy się z Anną Grzywocz (Armada GC).

Mężczyźni z grupy 1-16 także rozegrali w sobotę po dwa mecze. W porannych potyczkach najdłużej walczył Jakub Urbański (Toya) z Kamilem Nowakiem (Kalinowe Pola), a starcie zakończyło się na 19. dołku zwycięstwem zawodnika z Wrocławia. W dalszej części dnia uległ on jednak Maksowi Białemu 2:1, a przebieg innych meczów zdecydował o tym, że reprezentant Tokary GC powalczy w półfinale z Holendrem Korverem, a Bartosz Bogusz zmierzy się z Jakubem Matuszkiem. Lider po stroke’u Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie G&CC) rano triumfował w starciu z reprezentującym gospodarzy Witoldem Sikorą 6:5, a następnie uległ w meczu z Bartoszem Boguszem 2:1.

U juniorów Krzysztof Sosnowski, który po dwóch pierwszych dniach miał prowadzenie, w dalszym ciągu pokazywał swoją moc, triumfując najpierw nad Janem Branickim (Kalinowe Pola GC) 4:3, a dalej nad Mikołajem Pułą (Toya G&CC) 4:2. Dwa zwycięstwa zaliczył też 16-letni Patrik Domenico Fassero Gamba – w zeszłym roku ukończył mistrzostwa ze srebrem, a jutrzejsze starcie z rok starszym Sosnowskim zdecyduje o tym, jaki kolor medalu wywalczy w tym roku.

W gronie juniorek po dwa triumfy zaliczyły w sobotę Kleopatra Kozakiewicz (po wygranej z Martyną Muchajer i Niną Pitsch) oraz Kinga Kuśmierska, która w „bratobójczej walce” pokonała najpierw klubową koleżankę Julię Cebulę, a dalej wicemistrzynię z ubiegłego roku Maję Ambroziak (Mazury G&CC). Mecz o brąz rozegra się między Ambroziak a Pitsch.

Niedzielny finał może być burzliwy, a niestety prognozy pogody wskazują na to, że również burzowy. Przewidywane są wyładowania atmosferyczne, którym miejscami towarzyszyć mogą opady deszczu.

TEE TIMES na niedzielę TUTAJ
TEE TIMES w turnieju juniorskim TUTAJ

WYNIKI match play mężczyźni TUTAJ
WYNIKI  match play kobiety TUTAJ

WYNIKI match play juniorzy TUTAJ
WYNIKI match play juniorki  TUTAJ

Więcej na Polishchampionships.pl.

fot. Strzały na fairway’u