Golfiści miesiąca sierpnia wyłonieni!

7 września 2020

Znamy nazwiska zawodników, którzy w ubiegłym miesiącu uzyskali tytuł Golfisty Miesiąca.

Golfiści Miesiąca są wyłaniani pod koniec każdego miesiąca (w okresie czerwiec-październik) na podstawie dwóch najlepszych wyników uzyskanych w danym miesiącu w ramach klasyfikacji stableford netto. Dotyczy to wyłącznie turniejów, w których udział wzięło powyżej 10 uczestników.

Klasyfikacja ma na celu uatrakcyjnienie i spopularyzowanie współzawodnictwa wśród wszystkich członków PZG bez względu na prezentowany poziom umiejętności sportowych.

Golfistami Miesiąca sierpnia 2020 zostali:

Grupa handicapowaNazwisko i imięKlubPunkty
do 8,00Śladowski MichałMazury Golf & Country Club83
8,1 - 11,0Dudek ArturModry Las Golf Club81,59
11,1 - 14,0 Bieńkowski MichałSobienie Królewskie Golf & Country Club81,53
14,1 - 17,0Mazurkiewicz PiotrRoyal Golf Club Wilanów81
17,1 - 20,0Bochnacki TomaszToya Golf & Country Club Wrocław77,36
20,1 - 23,0Marchlewski StanisławTatfort Golf Club75,44
23,1 - 32,0Castillo EwaKalinowe Pola Golf Club79,53

Sierpień ogólnie okazał się fantastyczny. Zdążyłem zagrać swoją pierwszą „siódemkę” na Mistrzostwach klubu oraz po raz pierwszy w życiu miałem okazję grać w leader flight’cie podczas finału WAGC. W tym sezonie nie robiłem treningów ze wzmożoną intensywnością jednak coś przeskoczyło w mojej głowie. Jest lepsze nastawienie i więcej spokoju w grze. Myślę, że po 5 latach w końcu nauczyłem się grać z chłodną głową i coś drgnęło w kierunku lepszych wyników. Nie mogę nie wspomnieć o moich kolegach golfistach, którzy są motorem napędowym do ciągłego rozwoju. Nasza walka wewnętrzna i atmosfera rywalizacji spowodowały, że byłem przygotowany na każdy rodzaj stresu i presji. Jestem niezwykle szczęśliwy i dumny, że udało mi się osiągnąć tytuł golfisty miesiąca. Bez wątpienia nie udałoby się to bez mojej narzeczonej, która zawsze jest przy mnie i wspiera mnie z pełnym entuzjazmem. Reasumując – to masa małych szczęśliwych momentów sprawiła, że gra w golfa układa się po mojej myśli” – powiedział Michał Bieńkowski, reprezentant klubu Sobienie Królewskie G&CC.

Dziękuję za takie wyróżnienie, nie spodziewałem się tego i jestem mile zaskoczony. Pierwszy raz w życiu zagrałem 79, był to drugi dzień finału cyklu Dom Volvo 2020. Do tej pory nie pamiętam czy kiedykolwiek zagrałem poniżej 85, nawet w rundzie towarzyskiej. Tego dnia postanowiłem dogonić czołówkę rankingu (po pierwszym dniu zajmowałem 13 miejsce). Byłem od początku bardzo skupiony na grze, grałem bardzo równo, szanowałem otwarcia. Pierwszy raz w życiu miałem aż 6 okazji na birdie – finalnie nie zagrałem żadnego, ale miałem aż 11 par. Na polu czułem, że jestem tylko ja i moja piłka. Ogromna koncentracja i wiara, że jeszcze lepsze dołki przede mną prowadziły mnie do końca do świetnego wyniku. To było niesamowite przełamać siódemkę z przodu, wtedy uwierzyłem, że wszystko zależy od koncentracji i strategii” – skomentował swoją wygraną w grupie HCP 14.1 – 17.0 Piotr Mazurkiewicz z Royal GC Wilanów.

Dziękuję za tak fantastyczną informację. Uzyskany wynik to zapewne rezultat bardzo dobrej postawy na Mistrzostwach Polski HCP rozgrywanych na polach Postołowo i Tokary, gdzie grało mi się bardzo dobrze, co zaowocowało zdobyciem tytułu w kategorii 20.1 – 23. Nie bez znaczenia było też zwycięstwo w eliminacji WAGC na Gradi GC (gdzie po raz pierwszy udało mi się zagrać poniżej 90) oraz bardzo dobry wynik w VI Grand Prix na polu Toya G&CC. Odczucia były fantastyczne, zwłaszcza po wygraniu wspomnianych Handicapowych Mistrzostw Polski, ponieważ był to mój główny cel w tym sezonie. Przede mną dalsza praca nad poprawą gry, która mam nadzieję zaprocentuje jeszcze w tym i przyszłym sezonie w niższych kategoriach” –  powiedział zwycięzca grupy handicapowej 17.1-20.0, Tomasz Bochnacki z Toya G&CC Wrocław.

Przypominamy, że Rankingi PZG dla graczy powyżej 18 roku życia są obecnie prowadzone w dwóch kategoriach:

  • Ranking Amatorski,
  • Ranking Sportowy.

Więcej informacji o Rankingach PZG: TUTAJ.

Fot. PZG