Przetasowania w czołówce MP Juniorów

22 sierpnia 2020

Druga runda rozgrywanych na polu Modry Las GC Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów oraz Juniorów Młodszych (OOM) przyniosła zmiany na liście liderów. 

Zmieniła się również pogoda – wbrew prognozom burze ominęły Choszczno. Młodzi golfiści musieli się jednak zmierzyć z deszczem. Temperatura sprzyjała, było bardziej rześko niż w zmagających się z tropikalnym upałem innych częściach kraju.

Na czoło klasyfikacji juniorów wysunął się Franciszek Dudek (First Warsaw Golf & Country Club), który po wczorajszej grze na par, w sobotę dodał świetną rundę na 69 uderzeń, więc z sumą -3 do finałowej rozgrywki przystąpi z pierwszego miejsca. Na drugiej pozycji z +3 utrzymał się Wiktor Kłosowski (Rosa Private Golf Club), a trzecią objęli Bartosz Bogusz (First Warsaw Golf & Country Club) i Niemiec Dominik Wolf, którzy mają „na liczniku” po +5.

W gronie juniorek na pozycji liderki pozostała Czeszka Sofie Dimitrova, która notuje po dwóch dniach +1. Na drugie miejsce wysunęła się Maja Ambroziak (Mazury G&CC) z +3, a na trzecie reprezentująca czeski GC Karlovy Vary Sara Dimitrova (+5).

Wśród juniorów młodszych czołowe miejsca zajmują Niemcy – prowadzi Gustav Ordel z +1, przed Norickiem Franke, która ma na koncie +8 i Timem Rochterem z +9. Najwyżej z Polaków plasują się Maksymilian Kazikowski (Gorzowski Klub Golfowy Zawarcie) i Maciej Janusiewicz (Śląski Klub Golfowy) – notując po +13 do rundy finałowej awansują z piątej pozycji.

U juniorek młodszych prowadzenie utrzymuje Kinga Kuśmierska (Armada GC) z -1, a na drugim miejscu plasują się Matylda Krawczyńska (Rosa Private GC) oraz Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola) z +4.

Póki co obyło się bez większych niespodzianek. Generalnie młodzi golfiści grają na tym wymagającym polu grają bardzo dobrze, a niektórzy notują świetne wyniki. Rokrocznie poziom zawodów rośnie i przyjemnością  jest obserwować te rozgrywki” – wspominał trener kadry narodowej Alvin Brasseaux.

Do niedzielnej rundy finałowej zakwalifikowanych zostało 50% najlepszych wyników i remisów wśród juniorów, juniorek, juniorów młodszych i juniorek młodszych.

Młodzież rywalizuje na polu projektu Gary’ego Playera. To jeden z najbardziej docenianych obiektów kraju, wielokrotny zdobywca prestiżowych nagród. Zaledwie trzy miesiące po otwarciu, w 2009 roku, Modry Las znalazł się na liście 100 najlepszych europejskich pól golfowych według brytyjskiego czasopisma Golf World Magazine. W 2014 r. niemiecki Golf Journal sklasyfikował obiekt wśród stu najlepszych pól Starego Kontynentu. Sam Gary Player opisał Modry Las jako „pole z klasą, wyrzeźbione w pięknym, naturalnym krajobrazie wśród lasów sosnowych i jezior zasilanych wodą z pobliskiego źródła oraz połaci dzikich kwiatów – po prostu niesamowita lokalizacja”.

Livescoring TUTAJ

Tee times TUTAJ

fot. archiwum Strzały na Fairway’u