1 września Międzynarodowy Dzień Golfa Kobiet

31 sierpnia 2020

We wtorek 1 września obchodzony będzie Women’s Golf Day czyli Międzynarodowy Dzień Golfa Kobiet. Z tej okazji obiekty z kilkudziesięciu krajów, w tym z Polski, zaproszą przedstawicielki płci pięknej na bezpłatne zajęcia.

Do akcji przystąpiły trzy obiekty z Polski: Golf Parks Poland (Warszawa-Wilanów), Toya Golf & Country Club pod Wrocławiem, a koordynujące inicjatywę Polskie Stowarzyszenie Golfa Kobiet zorganizuje darmowe lekcje w Olympic Golf Club na warszawskim Żoliborzu.

Tradycyjnie PSGK przekazało obiektom uczestniczącym w akcji drobne upominki na konkursy.

PSGK jako koordynator tego globalnego wydarzenia w Polsce życzy biorącym udział miłego spędzenie czasu na obiektach golfowych oraz prosi o przestrzeganie procedur sanitarnych, które obowiązują z związku z epidemią COVID-19. Zasady zostały opublikowane w komunikacie na pzgolf.pl” – mówiła szefowa PSGK Elżbieta Panas.

Będzie to piąta edycja wydarzenia promującego golf kobiecy. Pandemia koronawirusa spowodowała przesunięcia terminu – wstępnie planowano wydarzenie na 2 czerwca, ale fundatorka WomensGolfDay.com Elisa Gaudet odwołała organizację, proponując by online’owo rozmawiać o golfie.

Międzynarodowy Dzień Golfa Kobiet jest projektem mającym na celu promocję golfa wśród kobiet oraz integrację golfistek i pań, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportową. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich kobiet – bez względu na wiek czy posiadane umiejętności.

Więcej na profilu FB PSGK, a także na oficjalnej stronie wydarzenia: www.womensgolfday.com.