Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Lisia Polana triumfuje w Klubowych MP Kobiet, prymat Armady w Klubowych MP Seniorów

Golfistki KG Lisia Polana triumfowały w historycznych I Klubowych Mistrzostwach Polski Kobiet, natomiast gracze z Armada GC zwyciężyli w rekordowo obsadzonych IV Klubowych Mistrzostwach Polski Seniorów.

Dziewięć kobiecych zespołów przystąpiło do rywalizacji na Toya Golf & Country Club. Od pierwszej rundy team tworzony przez Dorotę Zalewską, Zofię Wójcik i Matyldę Kunę nie miał sobie równych. Do finału „lisie” dziewczyny przystępowały z miażdżącą przewagą 44 punktów, a po niedzielnej rundzie swoją dominację przypieczętowały wynikim 450 uderzeń (+18). Choć złożyła się na niego suma dwóch najlepszych indywidualnych wyników, to te trzy golfistki z mazowieckiego klubu uplasowały się także na czele klasyfikacji indywidualnej.

Drugie miejsca, sumą 516 (+84), zajęła Toya G&CC rywalizująca na swoim polu w składzie Natalia Michaś, Joanna Meronk, Beata Szmidt.

Brąz wywalczyło trio z Royal GC Wilanów (Aleksandra Jankowska, Elina O’Higgins, Zofia Woźniak) wynikiem 533 uderzenia (+101).

W finale rozgrywanych na polu Gradi GC IV Klubowych Mistrzostwach Polski Seniorów swoją dominację potwierdziła bytomska Armada GC, startująca w składzie Errol Mills, Józef Nocoń, Włodzimierz Pawlik, Aleksander Chaba oraz Marek Gaik. Suma czterech najlepszych wyników spośród pięciu graczy zaowocowała u nich wynikiem 937 (+85), a co za tym idzie tytułem mistrza.

W niedzielę nie brakowało emocji, tym bardziej, że kilka zdobytych punktów mniej lub więcej decydowało o ewentualnej obecności na podium. Generalnie turniej był bardzo udany – sprzyjała zarówno pogoda, rekordowa frekwencja, jak i atmosfera plus chęć rywalizacji. Wszyscy chcieli grać do końca, ale prawo walki w finale miało jedynie 15 ekip” – opowiadał dyrektor zawodów Tadeusz Grodziński.

Ostatecznie Sierra GC, przystępująca do finału z pozycji wicelidera, wynikiem 959 (+107) zagwarantowała sobie drugi stopień podium i srebrny medal dla: Lecha Sokołowskiego, Piotra Ludygi, Andrzeja Bagińskiego, Tomasza Martko, Jarosława Szwarca i Marcina Gniazdowskiego.

Brąz wywalczył team Orzełek GC, z sumą +112, a w jego barwach zagrali Bogdan Bigus (który wysunął się także na top klasyfikacji indywidualnej), Janusz Stokłosa, Kazimierz Magda, Tomasz Roman, Adam Pankowski oraz Lech Kozłowski.

Kolejnym turniejem mistrzowskiej serii będą MP HCP, zaplanowane na 31 lipca – 2 sierpnia, a gospodarzem będą pomorskie pola w Tokarach i Postołowie. Rejestracja na te zawody, które rozegrana zostaną aż w 7 grupach HCP, została przedłużona do 29 lipca (środa).  Więcej informacji TUTAJ.

I Klubowe Mistrzostwa Polski Kobiet, Toya G&CC, 24-26 lipca 2020
1. KG Lisia Polana (Dorota Zalewska, Zofia Wójcik i Matylda Kuna)
2. Toya G&CC (Natalia Michaś, Joanna Meronk, Beata Szmidt)