Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Klubowe MP – w sobotę rozegra się walka o podium

Walka o awans do finału Klubowych Mistrzostw Polski rozegra się w sobotę między Sobieniami Królewskimi a ekipą z Kalinowych Pól oraz między First Warsaw G&CC a będącą gospodarzem imprezy i rownocześnie broniącą tytułu załogą Toya G&CC.

W drugiej rundzie team z Sobieni pokonał Armada GC 3,5:1,5. Nie obyło się bez skrajnych emocji – z jednej strony najlepszy zawodnik rundy stroke play Alejandro Pedryc gładko wygrał nad Alanem Wadowskim, z drugiej piękną grę stoczyła Kinga Kuśmierska z Mikołajem Kniagininem. Młodziutka zawodniczka z Armady triumfowała nad mistrzem Polski match play, ale pozostałe mecze drużyny zdecydowały o tym, że to jednak team spod Warszawy (który w zeszłym roku zdobył brązowy medal Klubowych MP) będzie jutro walczył o podium.

Kalinowe Pola zwyciężyły w starciu z Lisią Polaną 3:2, Toya G&CC wygrała z Rosa Private GC 3,5:1,5. Drużyna ubiegłorocznych srebrnych medalistów, czyli First Warsaw G&CC pokonała Tokary GC 3,5:1,5.

Warunki do gry były o niebo lepsze niż w czwartek – tym razem na firmamencie przeważało słońce, było ciepło, ale nie gorąco. Jednak jak podkreślał dyrektor zawodów Tadeusz Grodziński (stale obserwujący prognozy) wciąż zagrożenie przerwania turnieju przez burze jest wysokie, a obawy dotyczą głównie niedzielnego finału.

W turnieju rywalizuje 20 drużyn. Mistrzostwa odbywają się na położonym kilka kilometrów od Wrocławia polu Toya Golf & Country Club, które powstało na terenie byłego poligonu wojskowego.

Zarówno w sobotę, jak i w finałową niedzielę rozgrywki odbędą się w formacie match play brutto w grupach, do jakich zakwalifikowały się poszczególne teamy. Każdy mecz będzie składał się z jednego pojedynku four ball match play oraz z czterech pojedynków indywidualnych single match play.