Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Alejandro Pedryc i Gile Starkute międzynarodowymi mistrzami Polski 2020

Alejandro Pedryc triumfował w 26. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn, a Litwinka Gile Bite Starkute zwyciężyła w 16. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kobiet. Gospodarzem zawodów była Rosa Private Golf Club.

Dla 19-latki reprezentującej European Center GC koło Wilna to drugie z rzędu zwycięstwo w mistrzostwach Polski, natomiast dla utytułowanego zawodnika z Sobieni Królewskich niedzielny triumf okazał się… niespodzianką. W pierwszej rundzie prowadził bowiem Maksymilian Biały (Tokary GC), a po drugim dniu czołową pozycję obejmował Niemiec Tom Amman.

Z dziewięcioma uderzeniami straty do lidera, nie marzyłem o złocie. Wiedziałem, że musiałby zdarzyć się cud. Ja po prostu ratowałem wynik. Końcówka wczorajszej rundy dawała nadzieję, wróciła mi pewność siebie, więc grałem swoje, po czym okazało się… że wygrałem cały turniej” – opowiadał Pedryc.

Mistrz Polski z 2018 roku, a równocześnie aktualny wicemistrz kraju w formule match play dodał, że taki „atak na podium z zaskoczenia” to nie była żadna specjalna strategia. W słoneczną niedzielę zaprocentowała dobra forma oraz podejście mentalne.

Przed epidemią byłem 2 miesiące na uczelni w Stanach, mogąc obserwować lepszych od siebie zawodników. Niby to nie długo, a jednak ten czas mi dużo dał, głównie jeśli chodzi właśnie o nastawienie psychiczne. Wprost nie mogę się doczekać sierpniowego powrotu do Texas Tech University, bo bardzo dobrze się tam czułem, zdążyłem polubić miejsce i ludzi” – opowiadał.

Dodał, że już za kilka dni znów stanie przed szansą zdobycia podium mistrzostw Polski, tym razem jednak mowa o klubowym czempionacie, który w czwartek rozpocznie się na Toya Golf & Country Club.

Pedryc triumfował wynikiem +3 (76, 74, 69). Srebrny medal wywalczył Jakub Dymecki. Reprezentant Tokary GC, który w połowie czerwca zdobył srebro MP match play, zakończył występ sumą +4 (74, 75, 71). Brązowy krążek zawisł na szyi Philippa Pakoscha (Sobienie Królewskie), który na karcie zapisał +9 (73, 77, 75).

Tuż za podium, na czwartym miejscu z wynikiem +10, uplasowali się Filip Kowalski (Tokary GC), Andrzej Wierzba jr (Sobienie Królewskie) oraz Niemiec Tom Amman, który nie miał raczej powodów do zadowolenia, gdy po wczorajszej deszczowej rundzie zagranej na 68 uderzeń, w słonecznym finale wykonał ich aż 85.

Wśród kobiet 19-letnia Litwinka Gile Bite Starkute triumfowała wynikiem + 6 (71, 80, 71). Po srebro sięgnęła Dorota Zalewska (KG Lisia Polana), notując ostatecznie + 10 (76, 72, 78). Rosjanka Marta Silchenko, która w ubiegłym roku zdobyła tytuł międzynarodowej wicemistrzyni Polski, tym razem sumą +11 (77, 75, 75) wywalczyła brąz.

Miłym gestem wobec pań stały się upominki, jakie Polskie Stowarzyszenie Golfa Kobiet wręczyło uczestniczącym w turnieju kobietom na starcie drugiego dnia. Organizacja promująca kobiecy golf, przekazała także nagrody – zarówno dla mistrzyni, jak również dla wygranych w konkursach dodatkowych.

26. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn (10-12 lipca 2020, Rosa Private Golf Club)