Gradecki szósty w Red Sea Egyptian Classic

Mateusz Gradecki zajął dzielone szóste miejsce w Red Sea Egyptian Classic – turnieju, który rozpoczął tegoroczny cykl Pro Golf Tour (trzecia europejska liga zawodowa). W swoim pierwszym starcie sezonu uzyskał wynik -8 (208), notując jedynie dwa uderzenia straty do zwycięzcy.

W kolejnych dniach reprezentant Polski notował 71, 69 i 68 „strzałów”. Runda finałowa okazała się najlepsza – na karcie zapisał aż 5 birdie, a na 18. dołku (par 4), na którym dzień wcześniej miał niestety doble bogey, tym razem odnotował birdie!

W dogrywce, rozegranej między dwoma Francuzami, najlepszym okazał się Victor Veyret. Drugie miejsce zajął Julien De Poyen, a trzecim „podzielili się” Szkot Kieran Cantley, Austriak Niklas Regner i Francuz Henry Simpson. Za nimi, na 6. pozycji, wraz z „Gradim” uplasowało się sześciu innych graczy.

Poza Gradeckim w Egipcie wystartował drugi Polak – Oskar Zaborowski (PGA Polska), ale niestety nie przeszedł cut’a.

Kolejny rok z rzędu zaczyna się w Egipcie, więc Polacy zostaną na kolejny turniej tam rozgrywany – Red Sea Ain Sokhna Classic 2020, który rozpocznie się w niedzielę 19 stycznia.

Po przylocie do Polski Gradecki chce w lutym wrócić do Afryki, aby wziąć udział w kolejnych zawodach cyklu PGT – rozgrywanych w lutym Maroku Open Palmeraie Country Club i Open Casa Green Golf. Dalej jego celem jest jak najwiecęj grać na Challenge Tour.

Wyniki: TUTAJ