Briju Ladies Golf Tour 2019: zwyciężczynie wyłonione

W dniach 21-22 września na polu golfowym Mazury G&CC odbył się turniej briju Ladies Golf Tour Masters. Były to ostatnie zawody tegorocznej edycji cyklu dedykowanego dla pań.

W tym roku w serii briju LGT wystartowało łącznie 217 kobiet, które rywalizowały aż na 14 obiektach golfowych w całej Polsce. Gospodarzem finału cyklu było pole Mazury G&CC.

Po dwóch dniach zmagań najlepszy wynik w briju Ladies Golf Tour Masters uzyskała Agnieszka Bednarczyk (Mazury G&CC) – 181. Z różnicą 3 uderzeń na drugim miejscu uplasowała się Elżbieta Wolschendorf-Łazowska z A&A Golf Club. Ostatni stopień podium zajęła golfistka reprezentująca Mazury G&CC – Beata Skóra-Traczewska.

W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu briju Ladies Golf Tour triumfowała Bożena Kowalczykowska (Kalinowe Pola GC). Na drugim stopniu podium stanęła Wioletta Dolczewska (Przytok GC), a na trzecim Agnieszka Predko-Engel (Golfstok Białystok).

Wręczenie nagród trwało dwa dni. Najpierw nagrodzona została Maria Mitukiewicz – zwyciężczyni plebiscytu na „Najaktywniejszą kobietę w polskim golfie 2018”. Następnie zostały wręczone nagrody za konkursy dodatkowe rozegrane pierwszego dnia turnieju Masters. Finałem dnia była debata o blaskach i cieniach golfa kobiecego w Polsce. „Podczas spotkania omówiłyśmy wydarzenia oraz turnieje zarówno te zrealizowane jak i zaplanowane, skupiając się przede wszystkim nad potrzebami i możliwościami rozwoju golfa kobiecego. Ponieważ w dyskusji brały udział golfistki z różnych pól, reprezentujące także organizacje pozarządowe, w tym Polskie Stowarzyszenie Golfa Kobiet, mogłyśmy wymienić się doświadczeniami, dobrymi praktykami i spostrzeżeniami na temat golfa kobiet.” – powiedziała przewodnicząca Komisji Golfa Kobiecego, Bożena Kowalczykowska.

Po drugim dniu zawodów odbył się uroczysty finał cyklu – nagrodzone zostały zwyciężczynie zarówno turnieju Masters jak i triumfatorki całej serii briju Ladies Golf Tour 2019 . Dodatkowo po raz kolejny wręczono uczestniczkom nagrody za konkursy dodatkowe. Wyjątkowym wydarzeniem tego dnia była prezentacja biżuterii ze specjalnej, limitowanej kolekcji golfowej stworzonej dla kobiet przez sponsora cyklu – briju.

Wyróżnione uczestniczki cyklu briju Ladies Golf Tour 2019 otrzymały karty upominkowe na zakup biżuterii od sponsora tytularnego, bogate zestawy kosmetyków do pielęgnacji włosów od Moroccanoil, kupony prezentowe od Fortunate Golf Fashion oraz vouchery upominkowe od Komisji Golfa Kobiecego.

Seria Ladies Golf Tour organizowana jest przez komisję wraz z poszczególnymi klubami golfowymi od 2009 roku. Zawody mają kategorię III w rankingu PZG, a turniej masters kategorię II. Turnieje adresowane są do wszystkich kobiet bez względu na wiek i prezentowane umiejętności golfowe. Ich celem jest bowiem, poza sportową rywalizacją, integracja dobrych i słabszych zawodniczek.