Baraże Klubowych MP wyłoniły kluby, które w 2020 powalczą o puchar

W czwartek na Lisiej Polanie odbyły się baraże klubowych mistrzostw Polski. Sześć drużyn walczyło o miejsce w przyszłorocznej grupie mistrzowskiej.

Listę klubów, które dostały prawo startu w Klubowych Mistrzostw Polski 2020 uzupełnili: Gradi GC, Golf Park Józefów i Gdańsk G&CC. Szanse na grę w grupie A stracili natomiast Łódź Open GC, Opolski KG oraz Tyski KG.

W zimny, ale słoneczny dzień najbardziej zacięta walka toczyła się między Gradi GC a golfistami z Łodzi – dopiero na pierwszym dołku dogrywki gracze z Dolnego Śląska pokazali wyższość. W kolejnym meczu ekipa z podwarszawskiego Józefowa rozgromiła Opolan 6:0, a w trzecim barażu team z Gdańska wygrał z tyskim klubem 4:2.

Baraże zostały rozegrane podczas rundy treningowej PZG Masters. Turniej, rozgrywany w nowej formule, rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Więcej o nim TU.

W przyszłym roku Klubowe Mistrzostwa Polski Grupy Mistrzowskiej odbędą się w dniach 16-19 lipca, a od 13 do 16 sierpnia potrwają zmagania grupy kwalifikacyjnej.

W 2019 roku, drużynowy czempionat również odbywał się w lipcu – dokładnie 28 lipca Toya G&CC obroniła tytuł klubowego mistrza kraju. Na swoim położonym pod Wrocławiem polu jej reprezentanci w finale pokonali First Warsaw G&CC, a na trzecim miejscu uplasował się team Sobienie Królewskie G&CC. Grupa kwalifikacyjna rywalizowała na polu Mazury G&CC, a zwyciężyła tam drużyna KG Lisia Polana A, która w finale pokonała Rosa Private GC.