Pedyc czwarty w juniorskich mistrzostwach Hiszpanii

Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) uplasował się na czwartym miejscu międzynarodowych mistrzostwa Hiszpanii juniorów, które podzielił z trzema innymi graczami – Czechem, Austriakiem oraz Hiszpanem.

Hiszpanie nie oddali podium obcokrajowcom – w turnieju, rozegranym na Sherry Golf pod andaluzyjskim Jerez de la Frontera, triumfował Alvaro Mueller-Baumgart Lucena z wynikiem -4 (284 uderzenia) po czterech rundach. Drugie miejsce zajął Alvaro Jaime Morales Aparicio (-1), a trzecie Rodrigo Martin Miranda (+1).

Mistrzowi Polski juniorów zabrakło jednego uderzenia do miejsca „na pudle”. Łącznie odnotował +2, grając w pierwszej rundzie 73, dalej 70, 77 i ponownie w finale 70.

„Jestem bardzo zadowolony, choć tak niewiele zabrakło do podium. Wczoraj zacząłem słabo, ale dziś wyratowałem sytuację, nie popełniałem właściwie żadnych błędów. Czwarte miejsce w tak mocnym międzynarodowym gronie to dobry wynik” – komentował 17-latek, który pierwsze siedem lat swojego życia spędził właśnie w Andaluzji.

Dzięki ostatnim dobrym występom m.in w European Amateur Championship oraz w mistrzostwach świata, które ukończył na 13. miejscu, Pedryc dostał szansę studiowania  w Texas Tech University, a co za tym idzie gry w NCAA wraz z notującym coraz większe sukcesy zespołem Red Raiders. Naukę w USA rozpocznie w styczniu, po zakończeniu tegorocznego sezonu sportowego w Europie.

Wyniki Internacional de Espana sub 18 musculino TUTAJ.