Harmonogram turniejów mistrzowskich na 2020 rok

6 września 2019

W sezonie 2020 Polski Związek Golfa zorganizuje 13 turniejów z serii mistrzostw Polski. Sezon tradycyjnie zainaugurują Mistrzostwa Polski Match Play, które odbędą się w drugiej połowie maja. Ostatnim wydarzeniem podsumowującym sezon będą zawody PZG Masters, które rozegrane zostaną na początku października. Informacja o polach golfowych zostanie podana w późniejszym terminie.

Cykl turniejów mistrzowskich rozpoczną, podobnie jak w latach poprzednich, MP Match Play (21-25 maja). Jednak golfiści w poszczególnych częściach kraju już 2 tygodnie wcześniej będą mogli wziąć udział w Mistrzostwach Regionów (8-10 maja).

Czerwiec upłynie pod znakiem Mistrzostw Mężczyzn i Kobiet (5-7 czerwca) oraz rywalizacji seniorów (19-21 czerwca).

Na przełomie czerwca i lipca odbędą się Klubowe MP Juniorów, a w połowie lipca istotne będą Klubowe Mistrzostwa Polski Grupy Mistrzowskiej (16-19 lipca). Miesiąc ten zwieńczy rywalizacja mid amatorów oraz golfistów w wieku 19-30.

Cieszące się największą frekwencją mistrzostwa w grupach handicapowych zaplanowano na przełom lipca i sierpnia (31.07-2.08).

 W  połowie sierpnia rozegrane zostaną Klubowe MP grupy kwalifikacyjnej (13-16 sierpnia), a tydzień później na tee startowym staną juniorzy (21-23 sierpnia). 

We wrześniu odbędą się Klubowe MP Seniorów (11-13.09), a ostatnim z cyklu turniejów mistrzowskich, podsumowującym cały sezon, będzie PZG Masters (2-4 października).

Dodatkowo PZG zorganizuje:
 – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (5-6 sierpnia);
– finał cyklu Audi Junior Tour Masters (25-27 września);
– we współpracy z EGA, European Girls’ Team Championship, których gospodarzem będzie Rosa Private GC (7-11 lipca).

Daty zawodów były ustalane w oparciu o kalendarz Europejskiej Federacji Golfa, a także przy założeniu uniknięcia kolizji z terminami występów międzynarodowych czołowych reprezentantów Polski.

Lp. TURNIEJ DATA
1. Mistrzostwa Regionów Północ (WAGR) 8-10.05.2020
2. Mistrzostwa Regionów Południe (WAGR) 8-10.05.2020
3. Mistrzostwa Regionów Wschód (WAGR) 8-10.05.2020
4. Mistrzostwa Regionów Zachód (WAGR) 8-10.05.2020
5. MP Match Play (WAGR) 21-24.05.2020
6. MP Mężczyzn i Kobiet (WAGR) 5-7.06.2020
7. MP Seniorów (WAGR) 19-21.06.2020
8. Klubowe MP Juniorów 30.06-02.07.2020
9. EGA European Girls’ Team Championship (Rosa Private GC) 7-11.07.2020
10. Klubowe MP Grupa Mistrzowska 16-19.07.2020
11. MP Mid Amatorów i 19-30 (WAGR) 24-26.07.2020
12. MP HCP 31.07-02.08.2020
13. OOM – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 5-6.08.2020
14. Klubowe MP Gr. Kwalifikacyjna 13-16.08.2020
15. MP Juniorów  (WAGR) 21-23.08.2020
16. Klubowe MP Seniorów 11-13.09.2020
17. AUDI Junior Tour Finał (WAGR) 25-27.09.2020
18. PZG MASTERS 2-4.10.2020

Informujemy, że terminy mogą ulec zmianie.

Fot. Shots on the Fairway