Gradecki rywalizuje w Open de Bretagne cyklu Challenge Tour

6 września 2019

W czwartek Mateusz Gradecki rozpoczął we Francji rywalizację w turnieju Open de Bretagne cyklu Challenge Tour. Pierwszą rundę na nadmorskim polu Golf Blue Green de Pléneuf Val André zakończył z wynikiem 74, które dało dzielone 72 miejsce.

Z wynikiem 66 na pozycję lidera wysunął się 36-letni Anglik Robert Dinwiddie, dla którego jest to zaledwie drugi startu w tym sezonie w Challenge Tour. Już w rozgrywanej obecnie drugiej rundzie szykują się przetasowania.

Silny wiatr… sprzyjał Polakowi, bowiem jak opowiadał podczas konferencji prasowej rozpoczynającej tegoroczny sezon, zarówno on, jak i drugi czołowy polski pro Adrian Meronk przyzwyczajeni się do gry w trudnych warunkach.

Podczas pierwszej rundy Open de Bretagne wiało zwłaszcza w pierwszej połowie dnia. „Gradi” notował na premierowej dziewiątce pary, birdie i dwa bogey’e, ale na dołek nr 14 par 4 potrzebował aż 8 uderzeń.

„To był trafiony fairway i wywiane 8 iron w krzaczki koło greenu, piłka nie do zagrania, itp. itd. Reasumując, grałem bardzo dobrze, poza dwoma swingami. Teraz już mniej wieje, niestety” – relacjonował przebieg zdarzań w Golf Channel.

Po drugiej rundzie nastąpi CUT.

Livescoring TUTAJ
Fot. Shots on the Fairway