Drużynowe ME Seniorek i Seniorów rozpoczęte

3 września 2019

W Bułgarii rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek, z udziałem polskiej reprezentacji w składzie: Elżbieta Górska, Sławomira Konieczna, Brygida Morańska, Elżbieta Panas, Anna Rydzkowska oraz Beata Szmidt w roli kapitana.

W pierwszej rundzie na polu BlackSeaRama Golf & Villas, rozegranej w formacie strokeplay, najlepiej z biało-czerownych zaprezentowała się Konieczna, która odnotowała 89 uderzeń (+17) i zajmuje 87. miejsce.

Pozostała część ekipy plasuje się na pozycjach 97-101, a prowadzą zawodniczki z Irlandii, Belgii, Anglii, Hiszpanii, które we wtorek zagrały na +1.

W środę odbędzie się druga runda strokeplay, a od czwartku do soboty już matchplay. W turnieju bierze udział 17 reprezentacji. 
W ubiegłym roku, gdy walka o tytuł drużynowych mistrzyń Europy seniorek odbywała się w Belgii, Polki uplasowały się na 18 miejscu.

LIVESCORING TUTAJ.

W duńskim Rungsted Golf Klub swój występ rozpoczęli także panowie. Do rywalizacji w European Senior Men’s Team Championship przystąpił team w składzie: Henryk Konopka, Arkadiusz Majsterek, Bogdan  Bigus, Janusz Stokłosa , Andrzej Dec oraz Janusz Kazberuk (kapitan).

Po pierwszej rundzie najwyższej plasuje się Bigus, który odnotował +9.

Finał czempionatu również w sobotę.

LIVESCORING TUTAJ.