Znamy zwycięzców XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Dzisiaj zakończyły się IV Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych rozgrywane w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Lubuskie 2019. Do zawodów odbywających się na polu Kalinowe Pola GC przystąpiło 48 zawodników reprezentujących 7 województw.

W śląskich barwach wystartowało 14 młodych golfistów i golfistek – było to najliczniej reprezentowane województwo. To właśnie Śląsk, sumą 42 punktów, podobnie jak w zeszłym roku triumfował w klasyfikacji generalnej. Za nim uplasowało się woj. zachodniopomorskie, a dalej mazowieckie.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył zespół z Binowo Park GC, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Armada GC, a na trzecim KG Lisia Polana.

Indywidualni zwycięzcy dwudniowych zmagań zostali wyłonieni w dogrywkach. Mistrzem kraju juniorów młodszych został Patrik Domenico Fassero Gamba (Binowo Park GC), który pokonał Michała Jankowskiego (First Warsaw G&CC). Wśród juniorek młodszych triumfowała Matylda Krawczyńska (Rosa Private GC) zwyciężając w dogrywce z Kleopatrą Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC).

Golf był jedną z 34 dyscyplin Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. OOM to cykl imprez sportowych rozgrywanych w randze mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich, w różnych dyscyplinach sportu. Gospodarzem wydarzenia jest co roku inne województwo, a koncepcja imprezy nawiązuje do założeń programu igrzysk olimpijskich.

OOM ma niezwykle istotne znaczenie dla całego Systemu Sportu Młodzieżowego koordynowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz władze samorządowe. Zawodnicy rywalizują nie tylko o tytuł mistrza Polski w danej dyscyplinie sportu, ale również o punkty dla swoich regionów (gminy, powiatu, województwa) w ramach ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa. W konsekwencji, z osiągniętymi wynikami sportowymi wiąże się przyszła pozycja danej dyscypliny w strukturze finansowania sportu ze środków publicznych oraz wyłonienie najlepszych regionów pod względem rozwoju sportu młodzieżowego.

IV Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – OOM (7-8.08.2019, Kalinowe Pola GC) – wyniki końcowe