Zakończył się Audi Junior Tour Masters 2019

W tegorocznym finale juniorskiego cyklu Audi Junior Tour wystartowała rekordowa liczba 167 uczestników. W klasyfikacji ogólnej zawodów triumfował Jan Rybczyński (Kalinowe Pola GC).

Młodzi golfiści i golfistki z całej Polski przez trzy dni rywalizowali na polu golfowym First Warsaw G&CC. Podczas ceremonii zamknięcia uczestnicy zostali nagrodzeni w kategoriach:

• Audi Junior Tour Masters (brutto oraz netto)
  • Cykl Audi Junior Tour 2019 (brutto oraz netto)
  • Ranking sportowy
  • Trenerzy
  • Najlepszy klub

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Jan Rybczyński, dla którego jest to ostatni sezon w kategorii wiekowej junior. Zawodnik z klubu Kalinowe Pola GC pierwszego dnia zawodów uzyskał wynik 71 (-1), drugiego 73 (+1), a podczas rundy finałowej zagrał na par pola. Łączna suma 216 uderzeń zagwarantowała mu złoty medal Audi Junior Tour Masters 2019.

Drugi stopień podium w kategorii głównej z wynikiem 218 (+2) zdobyła zawodniczka ze Słowacji – Viktoria Krnacova. Na trzecim miejscu uplasował się Michał Jankowski z First Warsaw G&CC, który zawody zakończył z rezultatem 229 (+13).

W tegorocznym cyklu turniejów Audi Junior Tour rozegrano cztery jednodniowe i cztery dwudniowe zawody, których zwieńczeniem był trzydniowy finał – Audi Junior Tour Masters. Odpowiedzialny za organizację rozgrywek w północnej części Polski, podobnie jak w ubiegłych latach, był Sławomir Piński. Przeprowadzeniem cyklu na południu kraju zajął się Marek Gaik. Trwający trzy dni warszawski finał zorganizowany został przez Polski Związek Golfa.