Po pierwszym dniu Klubowych MP Seniorów: Tokary GC na prowadzeniu

16 sierpnia 2019

Dzisiaj rozpoczęła się trzecia edycja turnieju Citi Handlowy Klubowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Rywalizacja na polu golfowym Amber Baltic Golf Club zgromadziła 22 drużyny. Zawody potrwają do niedzieli 18 sierpnia.

W zmaganiach wystartowało 108 zawodników, którzy przez najbliższe dni walczyć będą o zwycięstwo. Rywalizacja seniorów rozgrywana jest w formacie stroke play brutto – pod uwagę brane są 4 najlepsze wyniki uzyskane w danym dniu przez drużynę.

Po pierwszej rundzie z wynikiem 314 (+26) na prowadzenie wysunęli się golfiści Tokary GC grający w składzie: Brodowska Małgorzata, Henryk Konopka, Smetoch Zdzisław, Bogdan Szpilman, Marek Więcek. Na drugiej pozycji znajdują się zawodnicy First Warsaw G&CC (319, +31), a na trzeciej Mazury G&CC – Drużyna A (321, +33).

Najlepszy wynik indywidualny odnotował William Carey z First Warsaw G&CC, który zagrał na par pola (72). Tuż za nim uplasowali się Henryk Konopka (Tokary GC) oraz Lech Sokołowski (Sierra GC), którzy uzyskali wynik 73 (+1). Trzecią pozycję z rezultatem 76 (+4) zajął Maciej Odzimek (Wielkopolski KG).

Livescoring: TUTAJ.

Tee time’y: TUTAJ.

Fot. Shots on the Fairway