Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Medale fazy stroke play MP Juniorów rozdane. Od jutra faza match play

Po dwóch dniach rywalizacji w formacie stroke play brutto na polu golfowym Kraków Valley G&CC najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni. Od jutra juniorzy rozpoczną fazę match play.

Na podkrakowskim obiekcie od wczoraj rozgrywany jest turniej Citi Handlowy XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Podczas drugiej rundy wszyscy młodzi golfiści i golfistki walczyli o tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach. Ponadto niektórzy z uczestników turnieju rywalizowali o wejście do fazy match play turnieju.

O pierwszym miejscu w kategorii juniorów zdecydowała dogrywka, do której przystąpiło aż trzech zawodników: Maksymilian Biały (Tokary GC), Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) oraz Jan Rybczyński (Kalinowe Pola GC), który do najlepszej „trójki” awansował dzięki zdobytemu podczas drugiej rundy wynikowi 66 (-6). Golfista z Kalinowych Pól odpadł z dogrywki po 1 dołku tym samym zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji juniorów. Pojedynek pomiędzy Maksymilianem Białym, a Alejandro Pedrycem rozstrzygnął się dopiero na 7 dołku – ostatecznie zwyciężył zawodnik reprezentujący Tokary GC i to do niego trafił złoty medal.

Najlepszy wynik wśród juniorek i jednocześnie pierwszy stopień podium wywalczyła Antonina Łęcka (Kalinowe Pola GC), która uzyskała wynik 151 (+7). Na drugim miejscu z rezultatem 154 (+10) uplasowała się Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC), a na trzecim Alicja Milewska z KG Lisia Polana – 162 (+18).

Wśród juniorów młodszych pierwszą pozycję zajął zawodnik z Niemiec – Tim Richter (155, +11). Różnicą 2 uderzeń i po countbacku srebrny medal zdobył golfista Armada GC – Michael Trna, a brąz odebrał Patrik Domenico Fassero Gamba reprezentujący Binowo Park GC.

Klasyfikację juniorek młodszych otworzyła zawodniczka Rosa Private GC Matylda Krawczyńska (157, +13), która zdystansowała srebrną medalistkę Bernice van Zutphen-Lipińską (Golf Park Józefów) o 4 uderzenia. Trzecie miejsce zajęła golfistka z Czech – Nela Novakova (163, +19).

W kategorii młodzików zwyciężył Antoni Hawkins (Rosa Private GC), który uzyskał wynik 161 (+17). Na drugiej pozycji uplasował się zawodnik z Open GC – Konstanty Łuczak (165, +21), a ostatni stopień podium zajął Viet Nguyen (KG Lisia Polana) – 173 (+29).

Wśród młodziczek z sumą uderzeń wynoszącą 152 (+8) triumfowała Kinga Kuśmierska z Armada GC. Drugie miejsce w klasyfikacji zajęła Maria Moczarska (Rosa Private GC), a trzecie Julia Cebula (Armada GC).

Wśród chłopców w najmłodszej grupie turniejowej złoty medal zdobył Maksym Powszuk (Sierra GC), który uzyskał fenomenalny wynik 133 (-11). Była to najniższa suma z dwóch dni wśród wszystkich kategorii juniorskich. Srebro wywalczył reprezentant gospodarzy turnieju – Jan Pyla, który zagrał 3 uderzenia poniżej par pola. Trzecie miejsce zajął Franciszek Moczarski z Rosa Private GC – 146 (+2). W klasyfikacji dziewczynek pierwszą pozycję zajęła Matylda Dziadek (Armada GC), a drugą Oliwia Stachurska (Gradi GC).

• Tee time’y match play – chłopcy: TUTAJ.
  • Tee time’y match play – dziewczęta: TUTAJ.
  • Wyniki – juniorzy i juniorzy młodsi: TUTAJ.
  • Wyniki – młodzicy i dzieci: TUTAJ.

Wyniki Citi Handlowy XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Kraków Valley G&CC