4 edycja Audi quattro Cup za nami. Zwycięzcy pojadą do Austrii!

31 sierpnia na podwarszawskim polu golfowym Sobienie Królewskie G&CC odbył się turniej Audi quatrro Cup Polska 2019. Wyłoniona w zawodach zwycięska para już pod koniec września pojedzie do Austrii, gdzie wystartuje w światowym finale – Audi quattro Cup World Final.

Turniej zgromadził 65 par golfistów z całej Polski i został rozegrany w formacie greensome stableford netto. Dodatkowo odbyły się konkursy (closest to the pin i longest drive) oraz akademia golfa, która cieszyła się powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych uczestników.

Audi quattro Cup Polski 2019 oraz wyjazd na wielki, światowy finał Audi quattro Cup World Final w Austrii wygrał duet Przemysław Kuźma i Łukasz Ignaszak (HCP 29,5 i 10,6), który w zawodach uzyskał 43 punkty stableford netto.

Drugie miejsce z 42 punktami zajęli Jakub Fibakiewicz i Maciej Fibakiewicz, a trzecie Marta Gajewska i Sławomir Gajewski – 41.

W konkursie na najdłuższe uderzenie (longest drive) zwyciężyli Iwona Kosakowska oraz Mirosław Kęcik. W closest to the pin (green dołka nr 18) najlepsi okazali się ponownie Iwona Kosakowska oraz Maciej Wypych.

Ten największy na świecie amatorski turniej golfa odbył się już 28 razy. O potędze Audi quattro Cup świadczą imponujące dane: 48 krajów, ponad 700 turniejów, prawie 100 000 graczy każdego roku. Najważniejszym, a zarazem ostatnim punktem turnieju kończącym sezon jest wielki finał – Audi quattro Cup World Final, który na przestrzeni lat odbywał się na wielu światowej klasy polach golfowych. Oto kilka przykładów tych prestiżowych lokalizacji: The Belfry w Anglii, Fancourt w Republice Południowej Afryki, K CLub w Irlandii, Mission Hills w Chinach, Earth Course w Jumeirah Golf Estates w Dubaju i słynny Ocean Course w Cabo del Sol w Meksyku.

Audi quattro Cup World Final 2019 odbędzie się w dniach 22-26 września w austriackim Kitzbüher. Miejscem zmagań golfistów i golfistek z całego świata będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, pole golfowe Golfclub Kitzbühel-Schwarzsee.

Wyniki: TUTAJ.