Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Szwajcarzy triumfują w Drużynowych ME mężczyzn dywizji 2, Polacy na 6. miejscu

Podobnie, jak w przypadku Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów dywizji 2, tak i w rozgrywanym równolegle na polu Toya Golf & Country Club turnieju European Amateur Team Championship Div 2 finałową rundę przerwała burzowa pogoda, więc o miejscach na podium zdecydowały wcześniejsze wyniki.

Ostatecznie złoto wywalczył team Szwajcarii – Robert Foley, Loris Schuepbach, Alessandro Noseda, Leonarda Bono, Ronan Kleu oraz Cedric Gugler. Drugie miejsce przypadło Włochom, a trzecie Portugalii i to te trzy ekipy zapewniły sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw dywizji 1.

W pochmurną i deszczową sobotę rozgrywki match play na Toya Golf & Country Club rozpoczęto  zgodnie z planem, ale o godz. 12.30 komitet organizacyjny zdecydował o zawieszeniu gry, z powodu przechodzącej nad Wrocławiem burzy. Po godz. 14.00 pojawiła się informacja, że ze względu na zbyt ryzykowne prognozy meteorologiczne gra nie zostanie wznowiona. Zgodnie z przepisami w sytuacji, gdy nie można rozegrać ostatniej rundy o kolejności finalistów na podium decydują miejsca, jakie zajęli po rundach stroke play.

Reprezentacja Polski (Michał Bargenda, Kamil Nowak, Philipp Pakosch, Alejandro Pedryc, Jakub Urbański oraz Andrzej jr Wierzba) uplasowała się na 6. pozycji.

Turniej organizowany był we współpracy z European Golf Association (EGA). Na stronie federacji można śledzić wyniki kończących się w weekend rozgrywek dywizji 1 oraz drużynowych mistrzostw damskich teamów.