Po pierwszym dniu Klubowych Mistrzostw Polski grupy kwalifikacyjnej

Dzisiaj rozpoczął się turniej Citi Handlowy XVIII Klubowe Mistrzostwa Polski – grupa kwalifikacyjna. W zmaganiach na polu golfowym Mazury G&CC wystartowało 26 drużyn. Rywalizacja potrwa do niedzieli 21 lipca.

Zmagania zgromadziły łącznie 156 zawodników, którzy przez najbliższe dni walczyć będą o zwycięstwo. Reprezentacje, które zakończą turniej na podium, w przyszłym roku wystartują w zawodach grupy mistrzowskiej. Drużyny z miejsc 4-6 powalczą o awans w jesiennych barażach. Rywalizować będą one z klubami, które w rozgrywkach Klubowych Mistrzostw Polski grupy mistrzowskiej zajmą trzy ostatnie miejsca.

Podczas pierwszej rundy golfiści grali w formacie stroke play brutto. Najlepszy wynik uzyskał Jan Barucki z Rosa Private GC – 70 (-2). Drugie miejsce zajął Jakub Matuszek (Opolski KG Akademia Golfa), który zagrał cztery uderzenia powyżej par pola. Na trzeciej pozycji z rezultatem 76 (+5) uplasował się Jacek Uchański (Gorzowski KG Zawarcie).

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce z rezultatem 407 zajął zespół z Łódź Open GC grający w składzie: Kaźmierczak Oskar, Kęcik Mirosław, Lewandowski Andrzej, Osiński Rafał, Paskudzki Grzegorz, Skudlarski Łukasz.

Drugi wynik (409) uzyskali zawodnicy z drużyny KG Lisia Polana – Kuna Matylda, Milewska Alicja, Wójcik Zofia, Paczkowski Jakub, Szwoch Władysław, Wierciński Antoni.

Z jednym uderzeniem więcej (410) na trzeciej pozycji w klasyfikacji uplasowali się golfiści z Olympic GC: Dudziński Marcin, Klemba Piotr, Lewczuk Tomasz, Wierzba Andrzej, Zięba Marcel, Zięba Marcin.

Kolejne dni rywalizacji odbędą w formacie match play brutto w grupach, w zależności od koszyka – na 9-dołkach lub – w przypadku ostatecznych walk o miejsca 1-8 – 18-dołkach. Każdy mecz składać się będzie z czterech pojedynków indywidualnych (single match play) i jednego pojedynku fourball match play. O rozmieszczeniu w grupach decydowała suma najlepszych pięciu wyników z drużyny zdobytych podczas pierwszej rundy.

Wyniki stroke play brutto – indywidualne: TUTAJ.

Wyniki stroke play brutto – drużynowe: TUTAJ.

Tee time: TUTAJ.