KG Lisia Polana A triumfuje w Klubowych MP – grupie kwalifikacyjnej

W czterodniowej rywalizacji Citi Handlowy XVIII Klubowe Mistrzostwa Polski – grupa kwalifikacyjna odbywającej się na polu Mazury G&CC zwyciężyła drużyna KG Lisia Polana A, która w finale pokonała Rosa Private GC.

Turniej rozpoczął się od czwartkowej rundy stroke play, w której najlepszy wynik uzyskał Jan Barucki z Rosa Private GC – 70 (-2). Od piątku do niedzieli drużyny rywalizowały w formacie match play. Do ścisłego finału zakwalifikowali się zawodnicy z KG Lisia Polana A oraz Rosa Private GC, którzy ostatnie mecze rozgrywali wiedząc, że mają zapewniony awans do grupy mistrzowskiej. Wynikiem 3:2 członkowie klubu spod Warszawy zdobyli pierwsze miejsce.

Trzecie miejsce, po dogrywce, wywalczyli golfiści SPAR Polska GC, jednak ze względu na to, że klub ten posiada już swoją reprezentacje w grupie mistrzowskiej, do I ligi awansują zawodnicy Olympic GC A.

Szanse na awans do grupy A mają jeszcze drużyny: Gdański G&CC, Łódź Open GC – A oraz Opolski KG A. Zespoły te zmierzą się w jesiennych barażach z ekipami, które w rozgrywkach Klubowych Mistrzostw Polski grupy mistrzowskiej zajmą trzy ostatnie miejsca.

Wyniki: TUTAJ.

Kolejnymi zawodami z cyklu Citi Handlowy Polish Championships będą XVI Klubowe Mistrzostwa Polski – grupa mistrzowska, które odbędą się w dniach 25-28 lipca na polu Toya G&CC.

Citi Handlowy XVIII Klubowe Mistrzostwa Polski – Grupa Kwalifikacyjna (18-21.07.2019, Mazury G&CC)