Drużynowe ME Mężczyzn Dywizji 2 – Szwajcarzy liderami po drugiej rundzie

11 lipca 2019

W drugiej rundzie Drużynowych Mistrzostw Europy Mężczyzn Dywizji 2, który odbywają się na polu Toya Golf & Country Club pod Wrocławiem, nastąpiło przetasowanie na pozycji lidera. Grą na par na prowadzenie wysunęli się Szwajcarzy, a Estończycy z pierwszego miejsca spadli obecnie na czwarte.

Szwajcarom pomógł zapewne fakt, że po tym, jak Loris Schuepbach zagrał w środę na -6, w czwartek reprezentujący ich Alessandro Noseda odnotował jedyne 65 uderzeń (-7).

Drugie miejsce, ze stratą ośmiu uderzeń do liderów, objęli Włosi, a na trzecim pozostali Portugalczycy (+13). Polacy, występujący w składzie Michał Bargenda, Kamil Nowak, Philipp Pakosch, Alejandro Pedryc, Jakub Urbański oraz Andrzej jr Wierzba, spadli z piątej na szóstą pozycję, notując aktualnie +23.

Do wyniku drużyny wliczało się pięć najlepszych rezultatów odnotowanych danego dnia przez sześciosobowy skład każdego z krajów. W piątek i w sobotę rywalizacja w European Amateur Team Championship, Division 2 będzie już przebiegała w formacie match play. Trzy pierwsze ekipy wywalczą prawo startu w grupie mistrzowskiej drużynowego czempionatu Starego Kontynentu w przyszłym roku.

Po słonecznej, ale wietrznej czwartkowej rundzie w notowaniu indywidualnym na pierwszym miejscu tabeli jest Taner Yamac z Turcji, który drugi dzień z rzędu wykonał 68 „strzałów”. Tuż za czołową dziesiątką, sumą 146 uderzeń (77, 69) plasuje się Michał Bargenda. Jedno uderzenie więcej (74 i 73) od niego wykonał m.in. Portugalczyk Pedro Lencart, zwycięzca prestiżowego R&A Boys Amateur Championship 2017.

Zawody na Toya Golf & CC odbywają się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego na stulecie tej organizacji, marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Rozgrywki organizowane są we współpracy z European Golf Association (EGA).

fot. Shots on the fairway

Swajcar