Międzynarodowy Dzień Golfa Kobiet już 4 czerwca

3 czerwca 2019

W najbliższy wtorek obchodzony będzie Women’s Golf Day czyli Międzynarodowy Dzień Golfa Kobiet. Z tej okazji 845 klubów golfowych z kilkudziesięciu krajów, w tym Polski, zaprasza przedstawicielki płci pięknej na bezpłatne zajęcia.

Będzie to czwarta edycja wydarzenia promującego golf kobiecy. Podczas Women’s Golf Day obiekty golfowe na całym świecie realizują projekt polegający na organizacji darmowych zajęć dla kobiet: 2 godzin gry i nauki golfa oraz 2 godzin integracji uczestniczek. Do tegorocznej akcji przyłączyło się 10 obiektów z Polski:

  1. Binowo Park Golf Club
  2. Kalinowe Pola Golf Club
  3. Pole Golfowe Zawarcie
  4. Gradi Golf Club
  5. Toya Golf & Country Club Wrocław
  6. Olympic Golf Club
  7. Golf Park Józefów
  8. Golf Parks Poland Wilanów
  9. Karolinka Golf Park
  10. Kuźnia Golfa Pole Mokotowskie

Międzynarodowy Dzień Golfa Kobiet jest projektem mającym na celu promocję golfa wśród kobiet oraz integrację golfistek i pań, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportową. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich kobiet – bez względu na wiek czy posiadane umiejętności.

Women’s Golf Day to znakomita okazja na poznanie podstawowych zasad gry, reguł czy etykiety golfowej – bezpłatne zajęcia poprowadzą bowiem wykwalifikowani instruktorzy. Na uczestniczki czekają również różnego rodzaju konkursy, w których nagrody ufundowało PSGK.

Pomysłodawczynią i jednocześnie fundatorką Women’s Golf Day jest amerykanka Elisa Gaudet. Projekt dotarł do naszego kraju z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet, którego wiceprezes Dominika Antoniszczak pełni funkcję ambasadorki w tzw. „The Women’s Golf Day Team”. Przedsięwzięcie ma globalny zasięg – kobiety mogą poznawać tajniki golfa w przeróżnych zakątkach świata – od USA, przez Australię, Nigerię czy RPA, aż do krajów europejskich.

Więcej na oficjalnej stronie wydarzenia: www.womensgolfday.com, a także Facebook’uTwitterze oraz Instagramie.

Fot. Women’s Golf Day