Zwycięzcy PZG Masters i Rankingu PZG 2018 wyłonieni

Citi Handlowy PZG Masters, odbywający się na polu golfowym First Warsaw G&CC, zakończył serię turniejów mistrzowskich oraz podsumował Ranking PZG 2018. Zwycięzcami turnieju zostali Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) oraz Marek Tymiński (Warsaw Golf Links).

Aura złotej polskiej jesieni towarzyszyła golfistom w Rajszewie przez cały turniej, który zgromadził ponad stu zawodników z całej Polski. W niedzielnej rundzie finałowej rywalizowało natomiast 60 golfistów i 12 golfistek.

W stawce o złoty medal PZG Marek Tymiński pokonał rywali łącznym rezultatem 234 uderzeń (+18). Na kolejnych miejscach podium uplasowali się zawodnicy Tokary GC: Maksymilian Biały jako drugi (237) i Filip Kowalski, który wywalczył brąz (239).

W klasyfikacji kobiet Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) obroniła swoją pozycję w wyścigu po zwycięstwo z sumą 256. Tuż za nią, z różnicą jednego uderzenia, uplasowała się Kinga Kuśmierska (Armada GC) – 257. Ostatnie miejsce medalowe zajęła Amanda Majsterek (A&A GC) z wynikiem 258.

W konkursach longest drive zwyciężyli Oksana Wojtkiewicz i Maksymilian Biały. Wicemistrzyni PZG Masters, Kinga Kuśmierska, wygrała w closest to the pin, a wśród mężczyzn najbliżej dołka był Grzegorz Leonardi.

Niedzielne zakończenie turnieju Citi Handlowy XIV PZG Masters, to także podsumowanie Rankingu PZG w kategoriach indywidualnych i klubowych oraz w debiutującym w tym sezonie Rankingu trenerów Sekcji Juniorskich.

Wśród najmłodszych, w kategorii Dziewczynek najwięcej punktów uzyskała Malwina Cegła (Toya G&CC), a wśród Chłopców Alex Makarewicz (Binowo Park GC).

Reprezentantka Armady, Kinga Kuśmierska zwyciężyła w Młodziczkach, a Nikolas Tymiński (Sobienie Królewskie G&CC) otrzymał puchar w kategorii Młodzików.

W gronie Juniorek Młodszych triumfowała Nina Olga Wojtczak (KG Lisia Polana), a najlepszym Juniorem Młodszym został Michał Jankowski (First Warsaw G&CC).

Kategorię Juniorek wygrała Zofia Wójcik (KG Lisia Polana), a Juniorów Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC).

Kategorie seniorskie otwierają młodzieżowcy (19-30) z Amandą Majsterek (A&A GC) i Marcin Bogusz (KG Lisia Polana) na czele. Pierwsze miejsce w Rankingu PZG w kategorii mid-amatorów wywalczyli Marek Tymiński (Warsaw Golf Links) i Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC).

Wśród seniorek zwyciężyła Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC), a najwięcej punktów wśród seniorów uzyskał Bogdan Bigus (SPAR Polska GC). W kategoriach masters seniorów triumfowali Anna Rydzkowska (Sierra GC) i Errol Mills (Armada GC)

W tym roku Klubowy Puchar Polski Juniorów trafił do juniorów Armada GC.

„Nasz sukces to praca wielu składowych elementów, które działały jak dobrze naoliwiona maszyna: juniorzy, rodzice, sponsor Statima, trenerzy i władze klubu. Wszyscy uwierzyliśmy w to, że możemy być najlepsi w Polsce i to nam się udało. Cieszymy się bardzo i mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy jeszcze mocniejsi i obronimy tegoroczny tytuł” – powiedział Jakub Gustaw, menadżer Armada GC.

Przedstawiciel klubu z Bytomia zapowiedział także, że będą rozwijać kolejny segment golfowy: „Ponadto mamy nadzieję, że juniorski golf będzie się dalej tak fantastycznie rozwijał, a w ślad za nim pójdzie również rozwój golfa akademickiego. Mamy już nawet pewien pomysł na studentów”.

Binowo Park GC podobnie jak przez ostatnie trzy lata zwyciężył w Klubowym Pucharze Polski.

Po raz pierwszy zostali również wyłonieni zwycięzcy Rankingu Trenerów Sekcji Juniorskich. Najwięcej punktów uzbierali podopieczni Macieja Zakrzewskiego i to on otrzyma motywacyjną nagrodę w postaci 10 000 zł. Na kolejnych nagrodzonych miejscach uplasowali się Tomasz Wiśniewski, Arkadiusz Rutkowski, Darek Bobiński i Mike O’Brien.

Wyniki: TUTAJ

Citi Handlowy XIV PZG Masters (First Warsaw G&CC, 12-14.10.2018) – wyniki końcowe: