Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Mistrzostwa Tajlandii: Szmidt na 6 miejscu, Matuszek na 32.

Zakończyły się Mistrzostwa Tajlandii Amatorów – Singha 84. Thailand Amateur Open. W klasyfikacji mężczyzn triumfował 19-letni Taj, Panichpol Nopparat z sumą 270 (-9). Jan Szmidt uplasował się w pierwszej dziesiątce, a Jakub Matuszek tuż za top30.

W tym międzynarodowym turnieju uczestniczyło 110 golfistów, z takich krajów jak: Japonia, Polska, Chiny, Hongkong, Tajwan, Indie, Sri Lanka, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Indonezja, Singapur, Malezja czy Myanma.

Jan Szmidt (Toya G&CC) z sumą 281 (+1) zajął wysokie, 6 miejsce. Od początku rywalizacji plasował się w czołówce. Pierwszego dnia zagrał 69 (-1), a drugiego na par pola Panya Indra GC. Po trzeciej rundzie zanotował +4 uderzenia. Piątkowy finał zakończył z rezultatem 68.

Reprezentant Opolskiego KG, Jakub Matuszek finiszował z sumą 294 uderzeń (+14), które dały mu 32 miejsce. Kolejne rundy zagrał na +2, +5, +1, +6.

Był to debiut polskich zawodników w tym turnieju, który organizowany jest od 1930 roku.