Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Espirito Santo Trophy: Polki zakończyły czempionat na 48 miejscu

Po czterech dniach zmagań na polach O’Meara Course oraz Montgomerie Course w Irlandii Amerykanki triumfowały w Drużynowych Mistrzostwach Świata Amatorów (The World Amateur Team Championships – WATC). Reprezentacja Polski uplasowała się na 48 pozycji.

Światowy czempionat amatorek, znany jest także pod nazwą Esprito Santo Trophy, zgromadził 170 zawodniczki z 57 krajów świata. Polskę reprezentowały, Dorota Zalewska (Binowo Park GC), Nicole Polivchak (Toya G&CC) i Dominika Gradecka (Gradi GC).

Pierwszego i ostatniego dnia Polki grały na polu Montgomerie (par 72), a drugiego i trzeciego na O’Meara (par 73). Najlepiej wśród Polek zagrała Dominika Gradecka (+22), która w klasyfikacji indywidualnej zajęła 128. lokatę. Dorota Zalewska (+28) uplasowała się o czternaście oczek niżej (142.), a Nicole Polivchak (+29) na 144 pozycji. Drużynowo Polska została sklasyfikowana na 48 miejscu (+40), podobnie jak dwa lata temu w Meksyku.

Wynikiem 551 uderzeń (-29) puchar Espirito Santo i tytuł mistrzyń świata zdobyła drużyna z USA: Jennifer Kupcho, Lilia Vu i Kristen Gillman. Amerykanki zajmują obecnie miejsca 1-3 w Światowym Rankingu Golfa Amatorów.

Zespoły z Japonii (-19) i Korei Południowej (-18) zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Już w najbliższą środę (5.09) rywalizację rozpocznie 71 ekip męskich. Drużynowe MŚ Amatorów, zwane także Eisenhower Trophy, odbędą się po raz trzydziesty pierwszy. Do składu biało-czerwonych zostali powołani Jan Szmidt (Toya G&CC), Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) oraz Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie G&CC).