Zwycięzcy Citi Handlowy MP HCP 2018 wyłonieni

Zakończyła się trzydniowa rywalizacja na pomorskich polach (Postołowo, Tokary Sierra) w Citi Handlowy Mistrzostwa Polski HCP, które odbyły się w dniach 3-5 sierpnia. Zawody wyłoniły mistrzów w 7 kategoriach handicapowych.

W grupie HCP do 8,0 zwycięstwo wywalczył reprezentant Sierra GC, Antoni Wierciński. Artur Dudek (Modry Las GC) i Zdzisław Smetoch (Tokary GC) zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tej grupie.

Triumfatorem w gronie zawodników z HCP 8,1 – 11,0 został Jakub Korniejczuk (Gorzowski KG Zawarcie). Kolejno za nim uplasowali się golfiści ze SPAR Polska GC i Binowo Park GC: Leszek Fibakiewicz i Grzegorz Ramos.

Medal dla mistrza Polski w grupie HCP 11,1 – 14,0 trafił w ręce Adama Koniecznego (Kalinowe Pola GC). Tytuł wicemistrza zdobył Tadeusz Leszczyński (Gdańsk G&CC), a podium zamknął Maciej Schefke (Tokary GC).

W kategorii handicapowej 14,1 – 17,0 pierwsze miejsce wywalczył Jakub Mroczek (Wawa GC), drugie – Marcin Szymański (Golfclub La Cote), a trzecie – Wojciech Adamczyk (SPAR Polska GC).

Andrzej Kotowski (KG Lisia Polana) został mistrzem Polski w grupie HCP 17,1 – 20,0. Na drugiej pozycji uplasowała się Zofia Woźniak (Sobienie Królewskie G&CC), a na ostatnim medalowym – Ryszard Sobolwewski (Tokary GC).

W grupie HCP 20,1 – 23,0 triumfował Artur Kazienko (Sobienie Królewskie G&CC). Natomiast Małgorzata Januszonek (Gorzowski KG Zawarcie) została pierwszą wicemistrzynią tej grupy, a Artur Mazurek (Play GC) II wicemistrzem.

Zwycięzcą ostatnie grupy HCP 23,1 – 32,0 został Miłosz Mateja (Kalinowe Pola GC). Drugie miejsce zdobył Patryk Pilarski (Sobienie Królewskie G&CC), a trzecie Tomasz Świątkowski (Gdańsk G&CC).

• Wyniki HCP do 14.0: TUTAJ.
  • Wyniki HCP 14.1-32.0: TUTAJ.

Wyniki Citi Handlowy VIII Mistrzostwa Polski HCP (Pomorze, 3-5 sierpnia)