Seniorzy zakończyli XXXVII ESGA Championship & Cup

Na początku sierpnia odbył się turniej seniorów zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Golfa Seniorów (ESGA) – ESGA Championship & Cup. Zawody zgromadziły najlepszych graczy w wieku 55+ z dwudziestu jeden europejskich seniorskich stowarzyszeń. Miejscem rywalizacji były trzy fińskie pola: Aulanko GC, Tawast Golf oraz Kytäjä GC.

Na polu Tawast odbyła się rywalizacja w formacie netto (Cup), a w Aulanko – brutto (Championship). Natomiast obiekt Kytäjä GC był gospodarzem zmagań „Presidents & Ladies Cup” dedykowanych oficjelom ESGA, prezydentom federacji oraz towarzyszącym im paniom.

W wyniku trzydniowej rywalizacji drużynowymi zwycięzcami w formacie netto zostali Finowie (865). O 8 uderzeń więcej zgromadzili reprezentanci Wielkiej Brytanii plasujący się na drugiej pozycji, a ostatni stopień podium przypadł zawodnikom z Portugalii (878). Polska zajęła 13 miejsce z sumą 918 uderzeń.

W ESGA Championship (brutto) triumfowała reprezentacja z Wielkiej Brytanii z sumą 874 uderzeń. W drużynowym wyścigu pokonali Włochów (912) oraz Francuzów (918). Polska reprezentacja uplasowała się na 19 pozycji.

Zawody uwzględniały także klasyfikację indywidualną, w której zwyciężyli w netto – Carlos Tinoco z Portugalii (202) oraz w brutto – Brytyjczyk Nigel Evans (213). Wśród Polaków w klasyfikacji netto trzeci wynik uzyskał Janusz Kotynia, a na ósmym uplasował się Marek Sobkow. W klasyfikacji brutto najlepiej wypadli Errol Mills sklasyfikowany na 57 pozycji oraz Arkadiusz Majsterek, który był 79.

W kategorii kobiet Turnieju President’s and Ladies (w formacie Stableford Netto) na 7 miejscu uplasowała się Brygida Morańska, na 23. pozycji Anna Majsterek, a na 26. Bożena Michałowska.