Od środy Meronk i Gradecki w European Championships

6 sierpnia 2018

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się inauguracyjne Mistrzostwa Europy łączące 7 dyscyplin: pływanie, lekkoatletykę, gimnastykę, kolarstwo, triathlon, wioślarstwo i golf. Będą to pierwsze w historii mistrzostwa Europy w golfie zawodowym. Polskę reprezentować będą Adrian Meronk i Mateusz Gradecki.

Na legendarnym polu w PGA Centenary Course w Gleneagles w dniach 8-12 sierpnia zmierzą się reprezentanci 15 krajów. Dwuosobowe drużyny męskie i żeńskie będą rywalizować w formacie match play przez trzy dni kwalifikacji (8, 9, 10 sierpnia) i finały, które odbędą się w niedzielę (12 sierpnia).

W barwach biało-czerwonych będą grać najlepsi polscy zawodowcy: Adrian Meronk i Mateusz Gradecki. W zmaganiach drużyn męskich wezmą także udział trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, po dwie drużyny z Włoch, Hiszpanii i Szwecji oraz po jednym teamie z Portugalii, Norwegii, Islandii, Irlandii, Danii i Belgii.

Livescoring: TUTAJ.

Natomiast w sobotę (11 sierpnia) mistrzostwa rozegrają się w debiutanckiej formule – mieszanej. Drużyny składające się z 2 zawodników i 2 zawodniczek walczyć będą w formacie foursome. W tej oraz kobiecej klasyfikacji zabraknie reprezentantów Polski.

Zawody wspierane są przez European Tour i Ladies European Tour.

European Championships Glasgow Berlin 2018 to inicjatywa siedmiu kontynentalnych federacji poszczególnych dyscyplin, które porozumiały się w kwestii przeprowadzenia zawodów rangi ME w tym samym czasie i w dwóch różnych miejscach. Całość została nazwana mistrzostwami europejskimi. Wzorem Igrzysk Olimpijskich European Sports Championships będą organizowane raz na cztery lata. Gospodarz drugiej edycji imprezy w 2022 zostanie wyłoniony pod koniec sierpnia 2018 roku.

Oficjalna strona European Championships: www.glasgow2018.com.