Zalewska i Polivchak wysoko w Mistrzostwach Słowacji

W rozgrywanym na polu Golf Club Borša czempionacie Słowacji Dorota Zalewska (Binowo Park GC) i Nicole Polivchak (Toya &GCC) uplasowały się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji kobiet, odpowiednio na 6 i 9 miejscu.

Po czterech dniach rywalizacji mistrzynią Słowacji została Anika Bolcikova z sumą 290 uderzeń. Na szóstym miejscu uplasowała się Dorota Zalewska, która do liderki dzieliło 8 uderzeń. Natomiast Nicole Polivchak z wynikiem 302 zajęła 9 miejsce.

Zalewska przyznała, że miała liczyła na więcej: „Poziom turnieju był naprawdę wysoki. Grało mi się dobrze, czułam się pewnie i wiedziałam, że mogę skończyć na podium. Po trzech dniach byłam tylko 4 uderzenia do trzeciego miejsca. Ostatniego dnia były naprawdę złe warunki, które w pewnym sensie mogły stać się moją przewagą. Liczyłam, że to pozwoli mi to przeskoczyć trzy zawodniczki, jednak tak się nie stało. Wracam z nowym doświadczeniem, ale także niedosytem z gry”.

Kadrowiczka z Binowa za miesiąc wystartuje w Mistrzostwach Europy Kobiet, których gospodarzem jest Słowacja: „Jestem bardzo ciekawa pola [Penati Golf Reosrt – Heritage Course – dop. PZG] oraz nie mogę doczekać się gry z dziewczynami, które są na takim samym i lepszym poziomie. Chciałabym stworzyć jakąś nową małą historię”.

Pozostałe zawodniczki z Polski nie przeszły cuta. Julia Korus (Armada GC) zajęła 37 miejsce, Maria Żrodowska (Tokary GC) – 41, Dominika Gradecka (Gradi GC)– 51.

Wyniki kobiet: TUTAJ.

W klasyfikacji mężczyzn najwyżej z biało-czerwonych uplasowali się Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC) oraz Kamil Nowak (Kalinowe Pola GC), zajęli odpowiednio 33 i 34 miejsce. Obaj zawodnicy zanotowali sumę 313 uderzeń. Mikołaj Kniaginin (Sobienie Królewskie G&CC) z pięcioma uderzeniami więcej zajął 43. pozycję, Poniżej linii cuta znaleźli się Jakub Matuszek (Opolski KG) – 50. miejsce i Andrzej Wierzba jr. (Sobienie Królewskie G&CC) – 64. miejsce.

Wyniki mężczyzn: TUTAJ.