Znamy mistrzów Polski mid amatorów i seniorów 2018

Trzydniowa rywalizacja na polu Mazury G&CC dobiegła końca. Wśród seniorów triumfowali William Carey, Elżbieta Panas oraz Jan Musiolik, a w mid-amatorach Oksana Wojtkiewicz oraz Marek Tymiński.

Citi Handlowy XVI Mistrzostwa Polski Mid-Amatorów

Mistrzynią Polski Mid-Amatarów 2018 została Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) z sumą 250 uderzeń. Tytuł I wicemistrzyni wywalczyła Agnieszka Bednarczyk (Mazury G&CC) z sumą 262. Podium zamknęła Elżbieta Wolschendorf-Łazowska (A&A GC) – 263.

Wśród mężczyzn mistrzostwo obronił Marek Tymiński (Warsaw Golf Links), który zakończył turniej z sumą 221 i o siedem uderzeń zdystansował Anthony’ego Kerr (Gradi GC). Na trzecim miejscu, z wynikiem 230, uplasował się Dariusz Dymecki (Tokary GC).

W kategoriach netto triumfowali: Agnieszka Predko-Engel (Golfstok Białystok) i Paweł Piotrzkowski (Sobienie Królewskie G&CC).

Końcowe wyniki: TUTAJ.

Citi Handlowy XVI Mistrzostwa Polski Seniorów

Wśród seniorów tytuł mistrzowski wywalczył William Carey z wynikiem 213 (-3). Na drugim miejscu uplasował się Lech Sokołowski (Sierra GC) – 223 (+7). Tytuł II wicemistrza Polski seniorów zdobył Bogdan Bigus (SPAR Polska GC) – 225 (+9).

Pierwsze miejsce w kategorii kobiet utrzymała Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC) z sumą 263 i tym samym zdobyła tytuł mistrzyni Polski seniorek. Srebrna medalistką została reprezentantka Sierra GC Anna Rydzkowska, a brąz otrzymała Beata Szmidt (Toya G&CC).

Po raz trzeci podczas turniejów mistrzowskich zostały przyznane także medale w kategorii seniorów masters, czyli zawodników 65+. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Jan Musiolik (First Warsaw G&CC). Na drugiej pozycji uplasował się Errol Mills (Armada GC), a na trzeciej Josef Nocon (Gliwicki KG).

Złote medale w klasyfikacji netto otrzymali: Bogusław Bil (Modry Las GC), Maria Mitukiewicz (Mazury G&CC) oraz Paweł Adamczyk (Mazury G&CC).

Podczas II rundy odbyły się dwa konkursy, w których nagrody ufundował Partner Generalny PZG – Audi. W Longest drive najdłuższe strzały oddali George Trowbridge oraz Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC). W closest to the pin wygrali zostali Ireneusz Sęk i Anna Zabłocka (KG Lisia Polana).

Końcowe wyniki: TUTAJ.