Podsumowanie startu zawodowców: Gradecki triumfuje, Meronk w pierwszej „50”

Dla Mateusza Gradeckiego to był bardzo udany weekend – wygrał swój pierwszy zawodowy turniej, Gradi Invitational by John Deere. Natomiast w Chinach Adrian Meronk zakończył rywalizację w Belt & Road Colorful Yunnan Open na 43 miejscu.

Gradi Invitational by John Deere

Turniej pod Wrocławiem rozpoczął tradycyjnie cykl rozgrywek profesjonalistów Alior Bank PGA Polska Tour 2018. Na tee startowym nie zabrakło zarówno polskich i zagranicznych zawodników, w tym amatorów.

Triumfował Mateusz Gradecki, który uzyskał fenomenalny wynik podczas pierwszej rundy 61 oraz 67 uderzeń drugiego dnia. Z sumą 128 (-14) Mateusz nie dał rywalom szans na przebicie. Drugie miejsce ze stratą 5 uderzeń do lidera zajął reprezentant Czech, Ales Korinek, a trzecie ex aequo z wynikiem -1 Maksymilian Sałuda i Kuba Ossowski.

„Bardzo się cieszę z wygranej, tym bardziej, że jest to moje pierwsze zawodowe zwycięstwo. I z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i we mnie wierzą” powiedział Mateusz.

Wśród amatorów zwyciężył Anthony Kerr (Gradi GC) z wynikiem +1, który zakończył rundę hole in one. Drugie miejsce zajęła Dorota Zalewska (Binowo Park GC), a na trzeciej pozycji uplasował się Filip Kowalski (Tokary GC).

Wyniki:Gradi Invitational by John Deere

Belt & Road Colorful Yunnan Open

W niedzielę zakończył się także drugi turniej z cyklu European Challenge Tour, rozgrywany w Chinach, Belt & Road Colorful Yunnan Open. Adrian Meronk, który w tym sezonie posiada pełne prawo startu w II europejskiej lidze, po dwóch rundach zajmował 32. miejsce w klasyfikacji turnieju z wynikiem+1 (70, 73). Do finałowej 60-tki Meronk zakwalifikował się bez problemu (cut na poziomie +3). Trzeci dzień to ponownie wynik +2 na karcie Polaka i spadek w klasyfikacji na 40 pozycję. Mimo lepszej finałowej rundy (70) Adrian ostatecznie uplasował się na 43 miejscu z sumą 286.

Zwyciężył Fin Kim Koivu z wynikiem 16 uderzeń poniżej par pola. Drugi stopień podium przypadł dwóm zawodnikom, Anglikowi Marcusowi Armitage oraz Duńczykowi Joachimowi Hansen, którzy uzyskali rezultat -14.

Wyniki: Belt & Road Colorful Yunnan Open

Najbliższy występ obu Polaków to Turkish Airlines Challenge (26-29 kwietnia) z serii European Challenge Tour.