Pro Golf Tour: Gradecki tuż za podium i awans w Order of Merit

Swój dziewiąty występ w tegorocznym niemieckim cyklu Mateusz Gradecki kończy na wysokiej czwartej pozycji. Zwyciężył Niemiec Max Kramer, a Szkot Christopher Maclean oraz Max Albertus z Holandii uplasowali się ex aequo na drugim miejscu.

Dwie pierwsze rundy Open Royal Golf Anfa Mohammedia 2018 dla Polaka to wyniki z „szóstką” z przodu (68, 67). Szczególnie warta uwagi jest scorecarda z drugiego dnia, na której Mateusz zanotował eagle’a i 6 birdie (a także niestety dwa bogeye i jednego double). W finale druga dziewiątka przyniosła cztery bogeye, skutkiem czego był wynik dnia na plusie +2. Suma 208 uderzeń uplasowała go na czwartym miejscu ze stratą jednego uderzenia do podium i dwóch do lidera.

W rankingu Order of Merit Wrocławianin awansował o trzy oczka – jest czwarty w klasyfikacji.

Kolejne turnieje Pro Golf Tour przeniosą się z Afryki na Stary Kontynent. Europejską część touru rozpocznie Haugschlag NÖ Open, który odbędzie się w Austrii (25-27 kwietnia).

Wyniki Open Royal Golf Anfa Mohammedia 2018: TUTAJ.