Open Tazegzout: francuskie podium i czwarte miejsce Gradeckiego

Mateusz Gradecki zajął dzielone czwarte miejsce w Open Tazegzout – turnieju rozgrywanym w Maroku w ramach ligi Pro Golf Tour.  Na pierwszych trzech pozycjach uplasowali się Francuzi  – wynikiem -8 wygrał Romain Bechu, przed Stanislasem Gautierem (-7) i  Franckiem Dauxem (-6).

Zaraz za nimi finiszował Polak. Po tym jak w pierwszej rundzie zagrał na par pola (72), w drugiej zszedł aż do 68 uderzeń, a w finałowej rozgrywce wykonał 71 „strzałów”. Łącznie multimedalista mistrzostw Polski zapisał na karcie -5 (211), a taki sam rezultat odnotowali Szkot Christopher Maclean i Niemiec Fabian Becker. Dzięki takiemu występowi oraz wcześniej uzbieranym punktom Gradecki plasuje się aktualnie na 7. miejscu Order od Merit.

Do rywalizacji na otwartym w 2014 r. polu pod Agadirem przystąpiło 135 graczy, a był to szósty z rzędu turniej ligi Pro Golf Tour rozegrany w Maroku. Kolejnym będzie rozpoczynający się już w środę w miejscowości Al-Muhammadijja Open Royal Golf Anfa Mohammedia 2018.

Po nim cykl wróci na Stary Kontynent – w Austrii rozegrany zostanie Haugschlag NÖ Open 2018, dalej odbędą się turnieje w Czechach, ponownie w Austrii, następnie w Niemczech, aż wreszcie 25 czerwca PGT zawita do Polski. Tego dnia rozpocznie się bowiem Polish Open, debiutujący na należącym do rodziny Gradeckich obiekcie Gradi Golf Club.

Wyniki Open Tazegzout:  TUTAJ.
Więcej o Pro Golf Tour na oficjalnej stronie pro-golf-tour.de.