Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

PZG Masters zakończony: zwycięzcy turnieju i Rankingu PZG wyłonieni

Ostatni turniej cyklu Citi Handlowy, rozgrywany na polu Lisia Polana, zakończył się zwycięstwem Amandy Majsterek (A&A GC) oraz Alejandro Pedryca (Sobienie Królewskie G&CC). Zawody były także podsumowaniem zmagania golfistów w Rankingu PZG.

PZG Masters 2017 zgromadził ponad blisko 100 uczestników z całego kraju, ale tylko 72 przeszło CUT’a i mogło rywalizować w finałowej rundzie. Niestety pogoda nie dopisała zawodnikom – przez trzy dni golfiści i golfistki zmagali się z zimnem, deszczem i wiatrem..

Alejandro Pedryc pokonał rywali w grze o złoty medal PZG Masters łącznym rezultatem 223 uderzeń (+7). Na kolejnych miejscach podium uplasowali się Jakub Urbański (Toya G&CC) jako drugi (228) i Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC) , który wywalczył brąz (232).

Po dwóch dniach prowadzenia w klasyfikacji kobiet Amanda Majsterek (A&A GC) obroniła swoją pozycję w wyścigu po zwycięstwo z sumą 232 i tym samym drugi rok z rzędu została mistrzynią PZG Masters. Tuż za nią, z różnicą 7 uderzeń, uplasowała się Marianna Duczmal (Kalinowe Pola GC) – 239. Ostatnie miejsce medalowe zajęła Zofia Wójcik (KG Lisia Polana) z wynikiem 245.

W konkursach longest drive zwyciężyli Amanda Majsterek i Adrian Jędrzejewski. Zwyciężczyni PZG Masters wygrała również w closest to the pin, a wśród mężczyzn najbliżej dołka był Lech Sokołowski.

Niedzielne zakończenie turnieju Citi Handlowy XIII PZG Masters, to także podsumowanie Rankingu PZG w kategoriach indywidualnych i klubowych.

Wśród najmłodszych, w kategorii Dziewczynek najwięcej punktów uzyskała Kinga Kuśmierska (Armada GC), a wśród Chłopców Konstanty Łuczak (KG Lisia Polana).

Reprezentantka Kalinowych Pól, Kleopatra Kozakiewicz zwyciężyła w Młodziczkach, a Albert Ferenc (KG Lisia Polna) otrzymał puchar w kategorii Młodzików.

W gronie Juniorek Młodszych triumfowała Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC), a najlepszym Juniorem Młodszym został Aleksander Wierzba (Sobienie Królewskie G&CC).

Kategorię Juniorek wygrała II wicemistrzyni Polski kobiet 2017 Zofia Wójcik (KG Lisia Polana), a Juniorów Andrzej Wierzba jr (Sobienie Królewskie G&CC).

Kategorie seniorskie otwierają młodzieżowcy (19-30) z Amandą Majsterek (A&A GC) i Szymonem Olszewski (Binowo Park GC) na czele. Pierwsze miejsce w Rankingu PZG w kategorii mid-amatorów wywalczyli Marek Tymiński (Warsaw Golf Links) i Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC).

Wśród seniorek zwyciężyła Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC), która także dostała puchar w kategorii Głównej Kobiet. Nnajwięcej punktów z seniorów oraz w kategorii Głównej Mężczyzn uzyskał Lech Konopka (Sierra GC).

W kategoriach masters seniorów triumfowali Danuta Cesarz (Śląski KG) i Antoni Wierciński (Sierra GC)

W tym roku Klubowy Puchar Polski Juniorów bezapelacyjnie, po raz drugi, trafił do juniorów z KG Lisia Polana. Binowo Park GC podobnie jak przez ostatnie dwa lata zwyciężył w Klubowym Pucharze Polski.